Başkaşehir`de 64 bin 500 YTL`ye

Başkaşehir`de 64 bin 500 YTL`ye

Bahçeşehir'de Yapi Endüstrisi tarafından gerçekleştirilen Başkaşehir projesinde 300 konut satıldı. 49 bin 500 YTL olan en küçük konutların fiyatı 64 bin 500 YTL'ye çıktı.


Uygun ve farklı ödeme koşulları nedeniyle büyük talep gören Başkaşehir Projesi'nin satışlarında rekor kırıldı. Üç ayda 300 Daire satışını gerçekleştiği proje 2010'da teslim edilecek

Yapı Endüstrisi tarafından Eylül ayı ortalarında startı verilen Başkaşehir Projesi'ne ev sahibi olmak isteyenler yoğun ilgi gösteriyor. Satışa sunulduğu ilk ayda rekor kıran Başkaşehir'de üç ayda 300 daire daire satıldı.

Başkaşehir Projesi'ni gerçekleştiren Yapı Endüstrisi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Süha Yılmaz, projeye yoğun ilgi olduğunu belirterek, "Birinci etabın satışları bir ayda bitince, ikinci etap satışlarını planladığımız tarihten öne alarak başlattık" dedi.

Yatırım bedeli 253 milyon YTL olan Başkaşehir Projesi 128.247,77 metrekarelik alan üzerinde gerçekleştiriliyor. Konut için ayrılan inşaat alanının toplam büyüklüğü 107.292,85 metrekare. 11 bloktan oluşan Başkaşehir Projesi'nde 1233 daire yer alıyor. İlk etap dairelerin metrekaresi 1600 YTL'den satıldı. İkinci etaplarla birlikte metrekare fiyatları 1800 YTL olarak açıklandı. Birinci etapta yer alan bloklardaki dairelerin satışının kısa sürede tamamlanmasının ardından satışa sunulan iki residence blok, zemin+14 kattan oluşuyor. 5 farklı tipte stüdyo daireden oluşan residencelarda halen satışta bulunan daire fiyatları 64.500 YTL'den başlıyor. Stüdyo dairelerin büyüklüğü 34 metrekare ile 49 metrekare arasında değişiyor. Ayrıca ikinci etapta 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks olmak üzere 259 metrekareye kadar daireler de bulunuyor. Projede en yüksek daire fiyatı ise dubleks dairelerin satış fiyatı olan 399 bin YTL.

Süha Yılmaz, Başkaşehir Projesi'nin, uygun satış koşullarının yanı sıra, site ve konutların özellikleri nedeniyle de ilgi gördüğünü belirterek, "Toplu konut anlayışından farklı düşünülen Başkaşehir'de, yaşam alanı olarak her türlü ihtiyaç düşünüldü. Yapı Endüstrisi'nin bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm projelerinde inşaat alanının büyük bölümü sosyal tesislere ve yeşil alana ayrıldı. Aynı uygulama Başkaşehir'de de devam ettiriliyor. Alışverişten, spora, sosyal tesislere kadar her türlü ihtiyacın karşılanabileceği sitede, 24 saat güvenlik hizmeti de sunulacak. İki blok olarak projelendirilen residence de satışa çıkar çıkmaz büyük ilgi gördü. Residence'lardaki stüdyo dairelerde oturanlar, kuru temizleme , ütü , daire temizliği gibi yaşamlarını kolaylaştıran her türlü hizmeti alabilecekler" diye konuştu.

Başkaşehir Projesi, 71 bin metrekarelik alan üzerinde gerçekleştiriliyor. Toplam alanın % 85'inin yeşil alan ve sosyal tesislere ayrıldığı projede, yürüyüş parkurları, hobi bahçeleri, yüzme havuzları, spor kompleksleri, açık ve kapalı otoparkların yanı sıra 21 bin metrekarelik alışveriş merkezi yer alacak.

Tel: 0 212 607 17 37 

www.baskasehir.com.tr