Başkaşehir'de Yapı Endüstrisi TOKİ'yi suçladı

Başkaşehir'de Yapı Endüstrisi TOKİ'yi suçladı Başkaşehir'de Yapı Endüstrisi TOKİ'yi suçladı

TOKİ Başkanı Bayraktar'ın Başkaşehir projesi hakkında yaptığı açıklamaya, Yapı Endüstrisi'nden yanıt geldi.Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar,  Başkaşehir projesini üstlenen inşaat şirketinin, bankerler gibi hareket ettiğini belirterek, "Banker Kastelli'ye özendi, biz de el koyduk" açıklamasını yapmıştı.

Bunun üzerine yazılı bir açıklama yapan Yapı Endüstrisi Yönetim Kurulu Başkanı Süha Yılmaz ise TOKİ'yi suçladı. Yılmaz,  TOKİ  Başkanı Bayraktar'ın beyanatına dayanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını iddia etti.

İşte Yapı Endüstrisi'nden Süha Yılmaz imzasıyla sitemize gönderilen açıklamanın tam metni ve belgeler:

TOKİ Başkanı Sayın Erdoğan Bayraktar'ın beyanatına dayanan haber ne yazık ki gerçeği yansıtmamaktadır. TOKİ gibi önemli bir kurumu yıpratmamak için konu ile ilgili basın açıklamasını yaptık ve olayı hukuki zemine taşıdık.

Fakat daha sonra yapılan, gerçeğe uymayan beyanatlar karşısında size aşağıda yazılı bulunan açıklamaları gönderiyoruz.

1- Projenin tanıtımı amacıyla yapılan %25 iade garantili satış için TOKİ'nin onayı alınmış ve hatta gazete ilanlarına da onay alınmış ve kısa bir süre için uygulanmıştır.( Ek-1, Ek-2, Ek-3)

2- TOKİ'nin işi feshetme sebebi şimdi açıkladığı gibi banker benzetmeleri değil, işin yüzde 77 seviyesine gelmemesidir. (Ek-4, ek-5)

Kendilerinin onayı ve bilgisi dahilinde gerçekleşen bu satışlar için yapılan sansasyonel açıklamaları hayretle karşılıyoruz. Haberleri yokmuş, olaya dur demişler gibi çarpıtıcı ifadeler cevabını hukuk çerçevesinde bulacaktır.

Açıklamamıza yer vereceğinizi ümit eder, iyi günler dileriz.

Saygılarımızla.

Süha YILMAZ
Yönetim Kurulu Başkanı

 EK-1'i görmek için tıklayın!!!

EK-2'yi görmek için tıklayın!!!

EK-3'ü görmek için tıklayın!!!

EK-4'ü görmek için tıklayın!!!

EK-5'i görmek için tıklayın!!!

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ne demişti? Tıklayın!