Başkent Ankara Köy Evleri Projesi için temel atıldı! 

Başkent Ankara Köy Evleri Projesi için temel atıldı! Kırsal kalkınmayı desteklemek için başlatılan "Başkent Ankara Köy Evleri Projesi'nin ilk temeli Ayaş'ta atıldı. 


Kırsal kalkınmayı desteklemek için başlatılan "Başkent  Ankara  Köy Evleri Projesi-(BAŞAK)" Ayaş'ta hayata geçiyor. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Başkan Mansur Yavaş'ın seçim vaatleri arasında bulunan projenin ilk uygulandığı yer Yağmurdede Mahallesi oldu.

Büyükşehir Belediyesinin zemin etüdü, mimari, statik, elektrik ve mekanik projeleri için hiçbir ücret almadığı proje vatandaşlar tarafında yoğun ilgiyle karşılaştı.

Kendi mahallelerinde ya da kırsal alanlarda inşaat çalışmalarına başlayan vatandaşlara, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı ile Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri yardım ediyor.

Başkent Ankara Köy Evleri Projesi için temel atıldı!  

Konuya yönelik açıklama yapan Büyükşehir Belediyesinde görevli İnşaat Mühendisi Özgehan Burak Özen, proje için bugüne kadar 100'den fazla başvuru aldıklarını belirtti.

BAŞAK Projesi için Yağmurdede Mahallesinde statik kontrolleri yaptıklarını kaydeden Özen, daha sonra beton dökme işleminin gerçekleştirileceğini dile getirdi. 

Vatandaşların uzun ve mutlu yaşam sürmesinin çok önemli olduğunu dile getirdi. Özen, "Ankara'nın bütün ilçelerinden başvurular aldık. Kış mevsimi olmasına rağmen başvurular oldukça yüksek. Yaz mevsimi ile birlikte başvuruların daha da çoğalacağını tahmin ediyoruz." ifadelerine yer verdi.

Ankara Köy Evleri'nde teslimler başladı!