Batman'da emlak yatırımı kazandırıyor!

Batman'da emlak yatırımı kazandırıyor!Batmanlı emlakçılar dövizden çok emlak yatırımı yapanların kazandığını açıkladı. Emlakçılar, bölgede son dönemlerde gayrimenkul satışında canlanma olduğunu kaydetti.


Gayrimenkul sektörünün son zamalarda canlandığını söyleyen Batmanlı emlakçılar, birikimi olanların gayrimenkule yönelmelerini önerdi.

Batman Çağdaş Gazetesi'nden Altan Ayaz'ın haberine göre, uzun yıllardır kent merkezinde emlakçılık yapan Sabri Cengiz, Abdulvahap Ömeroğlu ve Cuma Erkan, son günlerde emlak piyasasının canlılık kazandığını açıkladı. Emlakçılar, vatandaşların birikimlerini döviz yerine gayrimenkulle değerlendirmesi halinde kazançlı çıkacağını belirtti.

Cengiz, Ömeroğlu ve Erkan, “Özellikle Batman’da gayrimenkule yatırım yapanlar her zaman kazançlı oluyor. En iyi yatırımın gayrimenkul olduğunu hatırlatıyoruz. Döviz kuru  zaman zaman dalgalı olabiliyor. Emlak da ise böyle bir sorun yok. Bu nedenle özellikle birikimi olanların gayrimenkullere yönelmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Batman’ın Turgut Özal bulvarında uzun süredir emlakçılık yapan Zeki Emlak işletmeciliği yapan Remzi Alkan, son günlerde dövizin düşmesiyle çok sayıda kişinin gayrimenkul satın aldığını söyledi. Emlak sektöründeki canlılığa değinen Remzi Alkan, şu açıklamalarda bulundu: “Gerek inşaat sektörü gerekse de emlak piyasası Batman’ı hep canlı tutuyor. Bu iki sektör Batman’ın adeta olmazsa olmazı. Her zaman söylüyoruz, dövizden çok gayrimenkule yatırım yapan kazanıyor. Bir de Batman’da her zaman gayrimenkuller kazandırıyor. Vatandaşların şu günlerde emlak’a yönelmeleri kendileri için çok iyi.”