Batman'da inşaat sektörünün gözü hava maniada!

Batman'da inşaat sektörünün gözü hava maniada! Batman'da inşaat sektörünün gözü hava maniada!

Batman'da inşaat sektörünün gözü hava mania sorununa çevrildi. Bölgede yaz aylarının gelmesiyle konut yatırımları hayata geçecek.


Batman inşaat sektörü Belediye tarafından hava mania sorununun çözülmesini bekliyor. Sektör temsilcileri konu ile ilgili yaptıkları açıklamada: "2015'in Mayıs ayından buyana bir çok inşaat projesi askıda kaldı. İnşaat sektörleri iki yıldır bu sorunun çözülmesini bekliyor. Belediye Başkanvekili sayın Ertuğ Şevket Aksoy'un hava mania sorunu konusunda bir süre önce başlattığı çalışma bize umut verdi. Bu çalışmanın bir an önce sonuçlanmasını istiyoruz. Dört mevsimde de inşaat sektörünün canlı olduğu Batman'da, onlarca konut sitesinin gözü bu sorunun çözüme kavuşturulmasında" şeklinde konuştu. 


Batmanlı temsiler sözlerine şu şekilde son verdi: "Yaklaşık iki yıldır konut sitelerine hava mani engeli, ticareti durma noktasına getirdi. Demirciden gıdacıya kadar birçok sektör yeni arayışlara yöneldi. Mimarlar Odası başta olmak üzere BATSO ve diğer esnaf temsilcilerinin de istihdam alanı yaratacak olan hava mani sorununun çözümü konusunda üzerine düşeni yapmalıdır. Hava mania sorunu çözülürse; Batman'da binlerce işsize, yeni istihdam alanı sağlanmış olur.''Batman Çağdaş