Batman'daki 6 mahalle kentsel dönüşüm bekliyor!

Batman'daki 6 mahalle kentsel dönüşüm bekliyor!Batman'ın eski mahalleleri olarak bilinen Şirinevler, Cumhuriyet, Meydan, Yeni Mahalle, Aydınlıkevler ve Kısmet mahallesinde oturanların gözü kentsel dönüşümde.


Batman'ın eski mahalleleri olarak bilinen Şirinevler, Cumhuriyet, Meydan, Yeni Mahalle, Aydınlıkevler ve Kısmet mahallesinde oturanların gözü kentsel dönüşümde. 


DOGALGAZ GELDİ AMA


Batman'ın çekirdeğini oluşturan ilk semtlerin gözü; şimdi de kentsel dönüşüm programında. İçme suyu hatlarının yenilendiği ve doğalgaz şebeke çalışmaların tamamlandığı mahallelerde kentsel dönüşüm tartışılıyor. Kent merkezinde doğalgaz abone say ismin 40 bme dayandığı Batman'da, doğalgaz hattının tamamlandığı Meydan ve Yem Mahalle sakinleri, eski yapıların kentsel dönüşüm programı kapsamında yenilenmesi için yerel yönetimden destek beklediklerini söylediler. Yıllardır dört gözle bekledikleri doğalgazm geç de olsa semtlerine ulaştığını kaydeden semt sakinleri; "Birçokyapı artık oturulamaz durumda. Binaların yenilenmesi konusunda yerel yönetimden anlayış bekliyoruz" dediler. 


ŞİRİNEVLER VE CUMHURİYETTE DOĞALGAZ 


SİBADAŞ doğalgaz çalışınalannı bu kez Tüpraş Rafinerisine komşu konumundaki Şirinevler ile Cumhuriyet mahallesine kaydırdı. Belediye sarayı ile komşu olan Şirinevler mahalle sakinleri; "Bir dönemler adı gibi örnek yapılarla gündemde olan mahallemizde maalesef40-50yıllık bazı yapıların yapının elden geçirilmesi gerekiyor. Doğalgaz şebeke çalışmalarının sürdüğü mahallemizin kentsel dönüşüm kapsamına alınması semtimizin çehresini de değiştirecek. Şehir içinde kalan eski semtlerin çoğunu kentsel dönüşüm programı kapsamına alınması gerekiyor. Daha önce yer altı patlamasının yaşandığı Şirinevler ve Cumhuriyet Mahallelerinde kentsel dönüşümle birlikte yeşil alanların da sayısının artırılmasını istiyoruz" diye konuştular. 


Batman Çağdaş