04 / 10 / 2022

Bayraklı'da 2 binada çökme tehlikesi!

Bayraklı'da 2 binada çökme tehlikesi!

İzmir'in Bayraklı ilçesinde temel kazısı sırasında su kanalının zarar görmesi ve kuvvetli yağış nedeniyle kazılı alanın su dolması üzerine 2 binada çökme tehlikesi meydana geldi.İzmir Bayraklı ilçesindeki 2 apartman çökme tehlikesi nedeniyle boşaltıldı.


Mansuroğlu Mahallesi 1593 Sokak'ta apartman inşa etmek amacıyla yapılan temel kazısı sırasında su kanalının zarar görmesi ve kuvvetli yağış nedeniyle kazılı alanın su dolması üzerine çevredeki 2 binada çökme tehlikesi meydana geldi.


İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Arama, Kurtarma ve Önleme Şube Müdürlüğü ekipleri alan çevresinde güvenlik önlemi aldı ve biri 3, diğeri 4 katlı 2 apartmanda yaşayanları tahliye etti. 


Apartmanda yaşayanlardan Sezgin Hüseyinoğlu, yaşadıklarını şöyle anlattı:


"Yan tarafa temel kazdılar ama bizden izin almadılar. Burada bir kanal varmış, kazı sırasında zedelenmiş, yağış da şiddetli olunca kanalın patladığını söylediler. Kazılı alan suyla dolmuş. İtfaiye 'yıkılabilir, kayma olabilir' dedi. Biz de boşalttık. Çoluk çocuk komşuya gitti. Bu akşam eve giremeyiz herhalde."


İtfaiye ekiplerinin alanda su tahliye çalışması başlatacağı öğrenildi.


 
Geri Dön