Beatles’ın almak istediği gitar şeklindeki ada satışa çıkarıldı!

Beatles’ın almak istediği gitar şeklindeki ada satışa çıkarıldı! Beatles’ın almak istediği gitar şeklindeki ada satışa çıkarıldı!

Ünlü müzik grubu Beatles’ın Yünanistan'da almak istediği gitar şeklindeki Ethereal Adası satışa çıkarıldı. El değmemiş centten olarak görülen adanın fiyatı ise dudak uçuklatıyor.Ethereal Adası, Yünanistan'a birkaç kilometre ötede, zeytin ağaçları, vahşi çiçekler, şamfıstıkları, selvi, kayısı ve şeftali gibi çeşitli meyve ağaçlarının olduğu el değmemiş bir cennet sayılıyor. Plajların olağanüstü sakinliği, nefes kesen manzaralar, kristal mavi suları, vahşi doğası ve çeşitli balık türleri ile Ethereal Adası, resmen mutluluk veren bir vaha görünümünde, kalpleri fethediyordu.

  

Greece Sotheby’s Uluslararası Realty Gayrimenkul’un satış temsilcisi ve Ethereal Adası’nın satışınını üstelenen Savvas Savvaidis, şunları söyledi: “Beatles grubu, satış için oldukça güçlü bir adaydı fakat pazarlık bir türlü sonuçlanamadı.

  

Bildiğiniz gibi tipik Yunan adaları daha kayalıklı ve yaşamaya elverişsiz olabiliyor. Fakat Ethereal Adası yani Trinity Adası olarak bilinen bu sevimli ada, küçük, yemyeşil bitki örtüsü ve dümdüz konumuyla diğer adalardan farklı özellikleriyle öne çıkıyor.

  

Aynı zamanda adada, ulaşımı kolaylaştırmak için hem tekneler hem de helikopterler için beton bir rıhtım da bulunuyor. Atina Uluslararası Havaalanı’ndan yaklaşık 10 dakikalık bir helikopter uçuşu uzaklığında yer alması ise adayı, ideal bir hafta sonu kaçamağı yapmaya yetiyor.”

  

Savvaidis’e göre büyülü yer olarak görülen bu ada, ne çok büyük ne de çok küçük. Yollar ve patikalar, küçük bir şapel, kayıkhane ve Venedik tipi bir kulenin içinde yer aldığı, adadaki dokuz yapıyı birbirine birleştiriyor. Su ihtiyacı ise özel bir mülkiyete ait olan kuyudan, su altı boruları yoluyla sağlanıyor.

  

Geçmişi 1960’lı yıllara uzanan ana ev Alas’ın, iyi durumda olmadığını ve tadilattan geçmesi gerektiğinden bahseden Savvaidis’e göre bu işlemler için yaklaşık 1 milyon Euro gibi ödeme yapılması gerekiyor.

  

“Denizin sesini, sabah ve akşamüzeri esintisinin sesini duyabiliyorsunuz. Burası, asla çok rüzgârlı olmaz. Bu ada, Atina Yarımadası’ndan inen en göz alıcı gün batımlarından birine şahit olur.

  

Bir diğer tarafta ise muhteşem gün doğuşu manzarasıyla uyanırsınız. Dilerseniz bir hafta sonu kaçamağı olsun, dilerseniz uzun bir tatil, üç, dört plajı bulunan Ethereal Adası, konuksever tavrı ile size muhteşem bir zaman geçirtecektir, emin olabilirsiniz.

  

Eretria kasabasının ana karasından 1.5 kilometre mesefa uzaklıkta yer alan ada, yaklaşık 5 dakikalık bir bot yolculuğu kadar uzaklıkta. Bu küçük kasabada, ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz.”

  

Tüm bunların dışında, Ethereal Adası’nda, dört yatak odası, iki banyosu olan bir ana bina ve iki yatak odalı ve tek banyosu olan bir müştemilat gibi konaklama alternatifleri yer alıyor.

  

Adanın satış fiyatı ise 9 milyon Euro olarak belirlendi.