Beykoz Acarlar'ın ilk camisi açıldı!

Beykoz Acarlar'ın ilk camisi açıldı!

Beykoz'un camisi olmayan tek mahallesi Acarlar'a yapılan cami törenle açıldı.İş adamı İsmet Acar tarafından yaptırılan Acarkent Acarlar Camisi'nin açılışına Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de katıldı.


Beykoz'un camisi olmayan tek mahallesi Acarlar'a yapılan cami törenle açıldı.İş adamı İsmet Acar tarafından yaptırılan Acarkent Acarlar Camisi'nin açılışına Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Müftü Yardımcısı Mehmet Yaman ve vatandaşlar katıldı. 


Cami, cuma namazının kılınmasıyla hizmete girdi. Yoğun katılım dolayısıyla camide yer bulamayan cemaat, avluda saf tuttu. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, gazetecilere yaptığı açıklamada, caminin bölge için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.Caminin yapımının yaklaşık 1 yıl sürdüğünü kaydeden Çelikbilek, "Belediye olarak yer tahsisi ve projelendirmesini yaptık. 


Güzel bir hizmet ortaya çıktı. Çok bir mekandır artık. Allah'tan dileğiözel bir cami oldu. Mahallemizin miz ise hayırların artmasıdır" diye böyle bir eksiği vardı, bunu gidermiş konuştu.Açılışın ardından cemaate olduk. Burası bölgenin sigortası gibi Kur'an-ı Kerim dağıtıldı.


Flashaber