Beylikdüzü 11. Mahalle mağdurlarından protesto gösterisi!

Beylikdüzü 11. Mahalle mağdurlarından protesto gösterisi! Beylikdüzü 11. Mahalle mağdurlarından protesto gösterisi!

İstanbul Beylikdüzü'nde inşa edilen 11. Mahalle projesinden konut alan ve mağdur olan vatandaşlar dün proje alanında bir protesto gösterisi gerçekleştirdi.Gül İnşaat'ın İstanbul Beylikdüzü Beykent'te inşa ettiği11. Mahalle projesinden konut alan ve mağdur olan vatandaşlar dün proje alanında bir protesto gösterisi gerçekleştirdi.

300 kişinin katıldığı protesto gösterisi saat 12:00'de proje alanında gerçekleştirildi. İstanbul'daki diğer konut mağdurlarının da destek verdiği eylemde mağdurlar pankart açarak seslerini yetkililere duyurmaya çalıştı.

Beykent 11. Mahalle projesi mağdurları konuyla ilgili olarak yaptıkları açıklamada, projenin inşaatının tamamlandığını, ancak tapularda ipotek olduğu için tapularını teslim alamadıklarını söylüyor.

100 bin konut mağdurunun sorunu Meclis gündeminde

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi “21. yüzyılın en büyük soygunu” diye nitelendirdiği Esenyurt, Tuzla ve bazı bölgelerdeki konut satış vaadiyle dolandırılan 100 bin konut mağdurunun sorunlarını Meclis gündemine taşımıştı.

Vekil Akif Hamzaçebi verdiği soru önergesinde, “Kampanyalı satışlar veya ön ödemeli konut satış sözleşmeleri kapsamında bakanlıkça kanunlara aykırı hareketler nedeniyle hangi idari para cezaları kesilmiştir” diye sordu.

Verilen soru önergesinde, “Konut sahibi olabilmek için yıllarca dişlerinden tırnaklarından artırarak ödemelerini yaptıkları halde konutlarını alamayan konut mağdurlarının konutlarını alabilmeleri için hazırladığınız bir plan var mı?” ifadelerine yer verildi.

11. Mahalle projesi

İstanbul Beylikdüzü Beykent'te yükselen 11. Mahalle projesinde 600 daire, 28 dükkan ve 9 ofis bulunuyordu. 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon, 4 oda 1 salon, 5 oda 1 salon, 3 oda 2 salon ve 4 oda 1 salon daire tiplerinin yer aldığı projenin inşaat alanı 28 bin 918 metrekare olarak belirlenmişti.

Adres: Adnan Kahveci Mahallesi Atakent Caddesi No: 27 Beylikdüzü – İstanbul

 

Lütfü Bakırcı tutuklandı!

100 bin konut mağdurunun sorunu Meclis gündeminde!

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com