25 / 06 / 2022

Beylikdüzü Gürpınar Dönüşüm Projesi'nin temeli 2022'de atılıyor!

Beylikdüzü Gürpınar Dönüşüm Projesi'nin temeli 2022'de atılıyor!

Beylikdüzü Belediyesi Gürpınar'da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. Çalışmalara yönelik açıklama yapan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt 2022'de temel atılacağını dile getirdi. KİPTAŞ, Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi'ndeki dönüşüm çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Proje alanında riskli yapıların yıkımı sürüyor. Hak sahipleriyle anlaşmalarının tamamlanırken projede pay satış süreçleri kısa sürede başlayacak. Çalışmalar hakkında bilgi veren KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt projede 2022 senesinde temel atma işleminin yapılacağını açıkladı. 

Beylikdüzü Gürpınar Dönüşüm Projesi nin temeli 2022 de atılıyor!

Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi Siteler’de başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde 7 bloklu 260 konutluk site yenilenecek. Yaklaşık 2 bin kişinin ikamet ettiği Gürpınar Siteler Mahallesi'ndeki dönüşüm için KİPTAŞ ile Beylikdüzü Belediyesi arasında 11 Kasım tarihinde protokol imzalandı. Protokol kapsamında ilk önce uzlaşma ofisi açıldı ve Beylikdüzü Belediyesi ile hak sahipleri arasında görüşmeler sona erdi. 

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, projedeki son duruma ilişkin şunları söyledi: "Gürpınar’da @beylikduzubeltr  ve  @kiptaskonut olarak yürüttüğümüz dönüşüm projesinde 2/3 çoğunluk sağlandı, pay satış sürecine başlıyoruz. Maalesef siyasete alet edilen süreçte, hak sahiplerimize bir yıl zaman kaybettirildi. Hedefimiz 2022 başında burada temel [email protected]"

Beylikdüzü Gürpınar Dönüşüm Projesi nin temeli 2022 de atılıyor!

Geçtiğimiz günlerde kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde yıkım çalışmalarını inceleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık, “Kentsel dönüşüm sürecindeki kararlılığımız sürüyor. Bize güvenip imzalarını veren komşularımız bize güvenmeye devam etsinler. Vatandaşların burada zaman kaybına tahammüllü yok. Bundan sonraki süreci hızlı yürüteceğiz ve en kısa sürede hak sahiplerine anahtarlarını teslim edeceğiz. İnsanları, güvenli yuvalarında evlatlarıyla birlikte huzur içerisinde oturmalarını sağlayacağız. KİPTAŞ verdiği sözlerin arkasında durmaya devam ediyor. Sayın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ve ekibine de çok teşekkür ediyorum. Beylikdüzü Belediyesi olarak biz de sürecin çok hızlı yürütülmesi ve çok hızlı bitirilmesi adına elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah Ocak ayı itibariyle temel atmayı gerçekleştirerek, vatandaşların en kısa sürede güvenli konutlara geçmelerini sağlayacağız.” açıklamasında bulundu. 

 

Gürpınar’da @beylikduzubeltr ve @kiptaskonut olarak yürüttüğümüz dönüşüm projesinde 2/3 çoğunluk sağlandı, pay satış sürecine başlıyoruz. Maalesef siyasete alet edilen süreçte, hak sahiplerimize bir yıl zaman kaybettirildi. Hedefimiz 2022 başında burada temel atmak. @mmuratcalik pic.twitter.com/BpCySxFCdm

— Ali Kurt (@AliKurtistanbul) November 30, 2021

 

Beylikdüzü Gürpınar'da kentsel dönüşüm başladı!

Cansu Yılmaz/Emlakkulisi.com