Çukurova Balkon

Beylikdüzü Yakuplu'da 12.4 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Beylikdüzü Yakuplu'da 12.4 milyon TL'ye icradan satılık arsa! Beylikdüzü Yakuplu'da 12.4 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Büyükçekmece 2. Sulh Hukuk Mahkemesi, İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Yakuplu Mahallesi, 746 ada, 21 parselde yer alan arsayı 12 milyon 430 bin 210 TL'ye icradan satıyor...


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Büyükçekmece 2. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Yakuplu Mahallesi, 746 ada, 21 parselde yer alan arsa 12 milyon 430 bin 210 TL'ye icradan satışa çıkarıldı. İcra ihalesi 31 Ekim 2019 tarihinde saat 10:30'da gerçekleştirilecek.

İlan metni:
T.C.BÜYÜKÇEKMECE2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/10 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 746 Ada, 21 Parsel, YAKUPLU Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaz, İstanbul ili, Beylikdüzü İlçesi, Yakuplu Mahallesi, 93. Sokak, 746 ada 21 parsel açık adresinde yer almaktadır.
Taşınmazın çevresinde genelde boş arsalar ve konut tipi yapılaşmalar mevcuttur. Yaya ve araç trafiğinin mevcut olduğu bölgedir. Bölgede şebeke suyu, şehir elektriği, toplu taşıma, kanalizasyon, doğalgaz ve iletişim hizmetleri mevcuttur. Kamu ve belediye hizmetlerinin verildiği bölgelerdendir.
Değerlemeye konu 746 ada 21 parsel 3824,68 m2 yüzölçümüne sahiptir. Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Parsel; kuzey cephesinde ilköğretim tesis alanı, doğu cephesinde 29 nolu parsel, güney cephesinde 93. Sokak, batı cephesinde ise 22 nolu parsel ile çevrilidir. Taşınmazın sınırlarını belirleyici tel çit, duvar v.b. gibi herhangi bir unsur bulunmamaktadır. 93. Sokağa yaklaşık 43 m, cephesi bulunmaktadır. Topolojik olarak hafif eğimli bir yapıya sahip olup, yaklaşık dikdörtgen şeklindedir.
Taşınmaz konum itibariyle, D100 Karayoluna yaklaşık 2 km mesafede olup, alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkânlardan istifade edecek konumdadır.
Yüzölçümü : 3.824,68 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 16.02.2004 onay tarihli 1/1000 ölçekli Yakuplu Revizyon Uygulama İmar Planında, Emsal= 1, Hmax : Serbest, Ticaret+ Konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 12.430.210,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.