Eryaman'da 8.4 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Eryaman'da 8.4 milyon TL'ye icradan satılık arsa! Eryaman'da 8.4 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Ankara Batı 2. Sulh Hukuk Mahkemesi, Ankara ili, Etimesgut ilçesi, Eryaman Mahallesi, 45901 ada, 3 parselde yer alan 5 bin 446 metrekare arsa müştemilatını 8 milyon 441 bin 300 TL'ye icradan satıyor...


Ankara Batı 2. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından  Ankara  ili, Etimesgut ilçesi, Eryaman Mahallesi, 45901 ada, 3 parselde yer alan 5 bin 446 metrekare arsa müştemilatı 8 milyon 441 bin 300 TL'ye icradan satışa çıkarıldı. İcra ihalesi 18 Şubat 2020 tarihinde saat 14:00'te gerçekleştirilecek.

İlan metni: 
T.C. ANKARA BATI 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/11 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45901 Ada, 3 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, arsa 2665 cadde ile 2666 caddenin kesiştiği köşe parselde yer almaktadır. bina yaklaşık kuş uçuşu olarak; güneyinde bulunan bulvara, Ankara Ayaş yoluna yaklaşık 200 mt yakın konumdadır. yakınında büyük sayılabilecek AVM (Optimum Outlet), ilkokul, ortaokul ve lise mevcuttur. taşınmaza ulaşımda dolmuş, otobüs ile rahatça sağlanmakta olup taşınmaz sosyal, kültürel, ticari merkezlere de yakın konumda sayılabilir. taşınmaz Eryaman mahallesinde 5.446,00 m2 yüzölçümündedir. tapu kaydına göre 45901 ada 3 parselde niteliği "içerisinde üç adet kargir ambar, bir adet kargir atölye, bir adet yığma büro, bir adet yığma yemekhane" olan tarla niteliğindedir. Fakat tapu kayıtlarında arsa üzerinde varmış gibi görünüyor olsa da hiçbir yapılaşma söz konusu değildir. Arsa boştur. Hiçbir yapı yoktur. Taşınmazın güneyinde Ayaş yolu, güney batısında Koçtaş Yapı Marketi, kuzeyinde Eryaman mahalle merkezi, doğusunda Erland sitesi vardır. Topoğrafı yapısı Ayaş yoluna doğru eğimli bir arazidir. Belediye ve kamu hizmetlerinden yararlanabilmektedir.
Yüzölçümü : 5.446 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu :
Kıymeti : 8.441.300,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:00 - 14:03 arası
2. Satış Günü : 19/03/2020 günü 14:00 - 14:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.