04 / 07 / 2022

Beylikdüzü'ne yeni Anadolu Lisesi inşa ediliyor!

Beylikdüzü'ne yeni Anadolu Lisesi inşa ediliyor!

İlçedeki eğitim yatırımlarına hız kesmeden devam eden Beylikdüzü Belediyesi, Beylikdüzü'ne yeni bir Anadolu Lisesi daha inşa ediyor.Eğitim ve öğretime verdiği desteklerle ön plana çıkan ve bu alanda başarılı projeler hayata geçiren Beylikdüzü Belediyesi, Beylikdüzü'nde yeni bir okulun inşaatına harfiyat çalışmalarını tamamlayarak başladı.  

Çalışmalarına devam eden Beylikdüzü Belediyesi, bağışçı Prof. Dr. İbrahim Savaş ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla, Adnan Kahveci Mahallesi'nde inşaatına başlanan ve tamamlandığında yaklaşık 6 bin 5 yüz metrekarelik kullanım alanına sahip olacak Anadolu Lisesi'nde, 24 derslik bulunacak. Beylikdüzü Belediyesi'nde yer alan habere göre, lise, içerisinde yer alacak fen laboratuvarları, kütüphane, bilişim sınıfları ve spor salonu bulunacak. 

Harfiyat çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından  tamamlanan Prof. Dr. İbrahim Savaş Anadolu Lisesi'nin inşaatı 2021 yılının ilk çeyreğinde yapımının da tamamlanarak 2021-2022 eğitim öğretim yılında açılacak.

Beylikdüzü Eğitimde de Hedef Büyütüyor

Beylikdüzü'nde her alanda olduğu gibi eğitimde de hedef büyüttüklerini dile getiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, "Eğitim ve öğretim bizim öncelik sıralamamızda her zaman birinci sırada yer aldı. Bundan sonraki süreçte de eğitim yatırımlarımızla Beylikdüzü'nü İstanbul'un en başarılı ilçelerinden biri haline getirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Başarılı nesillerin yetişmesinde eminim ki Prof. Dr. İbrahim Savaş Anadolu Lisesi'nin payı çok büyük olacak. Burada eğitim alacak tüm evlatlarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Eğitime verdiği önem ve bağışı nedeniyle Prof. Dr. İbrahim Savaş'a ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum." dedi.