Çukurova Balkon

Binali Yıldırım: Esenler'deki otogarı kaldıracağız!

Binali Yıldırım: Esenler'deki otogarı kaldıracağız! Binali Yıldırım: Esenler'deki otogarı kaldıracağız!

İstanbul'a yönelik projelerine ilişkin soruları yanıtlayan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım, Esenler'deki otogarı kaldıracaklarını söyledi...


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Canlı yayınında seçim çalışmaları ve İstanbul'a yönelik projelerine ilişkin soruları yanıtlayan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Esenler'deki otogarı kaldıracaklarını söyledi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Binali Yıldırım, "Artık oraya giriş-çıkış zorlaştı. Ciddi anlamda şehir içi trafiğini tıkayan bir hale geldi. Orası kalkacak, uydu dediğimiz, yeni havaalanına yakın 2 tane, Tuzla'da da 1 tane olmak üzere 3 otogar yapılacak. Oralara da raylı sistem, toplu taşıma yaptığımız için nasıl bir havaalanına bir insan gidiyorsa otobüs terminaline de gidebilecek. Birbiriyle entegre bir sistemi gerçekleştireceğiz. Bütün bunların amacı şehir içine yolculuk harici akını, lojistik amaçlı trafiği dışardan şehir merkezine değil, şehrin çeperlerinde tutup oradan içeriye ihtiyaç kadar getirmek." şeklinde konuştu.

Kanal İstanbul, milli güvenliği ilgilendiren bir proje!