Bingöl'de hasar tespit çalışmaları başladı!

Bingöl'de hasar tespit çalışmaları başladı!Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada Bingöl'de yaşanan 5,7 büyüklüğündeki deprem sonrası 180 kişilik 90 ayrı ekiple hasar tespit çalışmalarına fiilen başlanıldığını bildirdi.Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Bingöl'de yaşanan 5,7 büyüklüğündeki deprem sonrası 180 kişilik 90 ayrı ekiple hasar tespit çalışmalarına fiilen başlanıldığını söyledi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Bakan Kurum, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Bingöl'de depremden etkilenen köyleri ziyaret ettiğini bildirdi.

Hiçbir mağduriyet yaşanmaması için devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini dile getiren Bakan Kurum, şöyle konuştu:

"Vatandaşımızın her zaman yanındayız. Yaraları hep birlikte saracağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız bünyesindeki 180 kişilik 90 ayrı ekibimizle Bingöl'de hasar tespit çalışmalarımızı fiilen başlattık. Hasar tespit araçlarımız, mobil laboratuvarımız ve karavanlarımız çalışmalara katılmak üzere bölgeye yönlendirildi."

 

Bingöl'deki hasar tespit çalışmaları 3 güne kadar tamamlanacak!