Bingöl'de kaloriferleri yanmayan kız yurdu öğrencileri eylem yaptı!

Bingöl'de kaloriferleri yanmayan kız yurdu öğrencileri eylem yaptı! Bingöl'de kaloriferleri yanmayan kız yurdu öğrencileri eylem yaptı!

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Bingöl Kız Yurdu öğrencileri, 2 gündür kaloriferlerin yanmadığını iddia ederek eylem yaptı. Öğrencilerin iddiasına göre yurt Antalya iklim şartlarına uygun olarak projelendirilmiş...
KYK önünde yapılan eylemde final haftasında olduklarını belirten KYK öğrencisi Hilal Tunç, ''Soğuktan resmen donuyoruz. Yatağın altına giriyoruz, yine idare edemiyoruz. Bu soruna kimse bir çözüm bulmuyor ve bunu dillendirmiyorlar, yönetim bize bilgi de vermiyor. Kendileri sıcak evlerinde uyurken biz burada buz tutuyoruz. Ayrıca çocukları aynı durumda olsaydılar ne düşünürlerdi çok merak ediyorum. Bu soruna bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Ayrıca bu yurt yapılırken Antalya projesine uygun şekilde yapılmış. Burası Bingöl, kış şartlarının nasıl olduğunu biliyorsunuz. Burada nasıl böyle bir yurt yapıyorsunuz? Yemek problemimiz var, sıcaklık problemimiz var, su sıkıntısı var ve bunların hepsine bir çözüm bulunmasını istiyoruz.'' dedi.


Başka bir öğrenci ise yönetimin, öğrencilerle nasıl konuşacağını bilmediğini ifade ederek, ''Bir yönetici öğrenciye salak diye hitap ediyorsa o yönetimin burada işi yoktur.'' diyerek tepkisini gösterdi.


Basın mensuplarının konuyla ilgili yönetimle görüşme istekleri ise sonuçsuz kaldı.


Kırıkhan Olay