Bingöl’de arsa sorunu çözüldü mü?

Bingöl’de arsa sorunu çözüldü mü?TOKİ'nin emeklilere yönelik Batman'da başlattığı 1.472 konutluk proje, teslim aşamasına yaklaştı, Bingöl’de ise arsa sorunu çözülmedi.


Ak Parti’nin seçim vaatleri arasında yer alan emekliye düşük taksitle konut projesi için ön talep toplanmasına rağmen proje henüz hayata geçirilmedi.

Batman'da 1.472 konutluk proje, durumu hakkında bilgi veren Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, yaptırılan konutların teslim aşamasına geldiğini, çevre düzenlemesi, su ve elektrik sorununun çözüldüğünü söyledi. Konutlardaki tüm eksiklikler giderilene kadar çalışmaların devam edeceğini ve bu konusa acele edilmeyeceğini de belirten Başkan Ekmen, evlerin eksiksiz olarak hak sahiplerine teslim edilmesi için çaba sarf ettiklerini vurguladı.3+1 ve 2+1 olarak inşa ettirilen konutlarda doğalgaz sorununun çözümü için ilgili firmayla görüşüldüğünü de söyleyen Başkan Ekmen, Batman Üniversitesi ile birlikte konutlara da doğalgaz verileceğin, söz konusu çalışmanın da 2016 yılı sonuna kadar tamamlanacağının taahhüt edildiğini açıkladı.


Bingöl’de ise Tüm Emekliler Derneği tarafından talep toplama aşaması aylar öncesinden sona erdi. 1410 SSK ve 508 BAĞ-KUR emeklisi toplam 2215 emekli bilgisini  TOKİ  Başkanlığı'na gönderildi, Çevre Şehircilik Müdürlüğü aracılığıyla Milli Emlak’a yazı gönderildiğini ve arsa bilgilerini talep edildi. Milli Emlak ise Güveçli Bölgesi’nde hazine arazilerinin ortaya çıkarılması konusunda çalışma yürüttüklerini söylemişti. Emekliler ise Şeyh Ahmet Bölgesi, Doğum Hastanesi çevresinde Özel İdarenin hurdalık alan olarak kullandığı dinamit deposunu alternatif alanlar olarak gündeme getirmişti.

Projede, şehrin gelişip büyümesine yönelik iyi bir planlama ile yer konusununun doğru seçilmesi hayati önem taşıyor. Emekliler arsa işleminin bir an önce çözülüp projenin hayata geçirilmesini istiyor.

Karlıova’ya 500 konut yapacak

TOKİ, dar gelirli ailelere konut yapacak.

İlçe merkezine TOKİ Belediye işbirliği ile yeni yapılacak olan yaklaşık 500 dairenin bilgisini de veren Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, TOKİ ile yazışmaların bittiğini ifade ederek yakın bir zamanda bu dairelerin ihalesinin de yapılacağını söyledi. Başkan Bingöl yapılacak olan dairelerin hem dar gelirli ailelere yönelik hem de konut sahibi olmak isteyen ailelere yönelik 2 + 1 ve 3 + 1 olmak üzere 85 ve 135 mt2 olarak planladıklarını söyledi.


Bingöl Gazetesi