28 / 09 / 2022

Bingöl'de kentsel dönüşümde ilk aşama başladı!

Bingöl'de kentsel dönüşümde ilk aşama başladı!

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nin hayata geçirilmesi için hak sahiplerinin muvafakat vermesi gerektiğini söyleyen ingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, "Projemizin hayata geçirilmesinde noktasında ilk aşamayı gerçekleştiriyoruz'' dedi.Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nin hayata geçirilmesiyle hak sahiplerinin muvafakat vermesi gerektiğini söyleyerek “Projemizin hayata geçirilmesinde noktasında ilk aşamayı gerçekleştiriyoruz. Muvafakatname süreci ne kadar hızlı tamamlanırsa projemiz de o denli hızlı ilerleyecektir” ifadelerini kullandı.

Bingöl Belediyesi'nde yer alan habere göre; Başkan Arıkan, Kültür Mahallesi’nde uygulanması planlanan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projesine dair önemli açıklamalar yaptı.

Bölgenin en büyük sorunlarından biri olan kentsel dönüşüm projesinde önemli bir nokta olduğunu söyleyen Başkan Arıkan, projenin ilk aşaması olan muvafakatname sürecine başlandığını açıkladı. 

HAK SAHİPLERİ İMZALARI ATIYOR

Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi’nde Kentsel Dönüşüm Ofisi oluşturulduğunun altını çizen Başkan Arıkan, şunları şunları söyledi: “Hak sahiplerimize gerekli duyurularımızı yaptık. Ofisimize uğrayan hak sahipleri, uzman personelimizce etraflıca bilgilendirilerek, muvafakatname evrakları hazırlanıyor. Bu sürecinin sağlıklı ve hızlı bir şekilde ilerlemesi için tüm hak sahiplerimizin görevli personele yardımcı olması ve biran evvel muvafakat vermesi gerekiyor.”

BAKANLIĞA DEVREDİLECEK

Muvafakatname sürecinin tamamlanmasından sonra gerekli işlemlerin yapılması amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın devreye gireceğini sözlerine ekleyen Başkan Arıkan, “Bakanlığımız gerekli işlemleri tamamladıktan sonra Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ) devredecek. TOKİ, proje ve ihale sürecini hızlı bir şekilde tamamlayarak, hak sahiplerimiz için yaklaşık 920 konut inşa edecek” dedi.

MUVAFAKATNAME ÇAĞRISI

Hak sahiplerine Muvafakatname çağrısında bulunan Başkan Arıkan, şu açıklamalarda bulundu: “İlimizin en büyük sorunları arasında yer alan kentsel dönüşüm projesinin çözümü noktasında ilk adımı atıyoruz. Seçim döneminde hak sahiplerimize bir söz verdik ve Elhamdülillah harcadığımızın emeğin, enerjinin karşılığını alıyoruz. Şimdi hak sahiplerimizle el ele omuz omuza vererek projemizi yürüteceğiz ve İnşallah nihai sonuca erişeceğiz. Tüm hak sahiplerimizin ivedilikle muvafakat vermesini bekliyorum. Bu süreci en kısa sürede tamamlayarak projemizin diğer aşamalarına geçmeyi umut ediyorum. İlimiz için elzem olan projedeki sorunların giderilmesi noktasında bizlerden desteğini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve ekibine sonsuz teşekkür ediyorum. Projenin tüm detaylarına vakıf olarak yoğun bir şekilde emek harcayan, mağduriyetlerin giderilmesi noktasında bizlere sonsuz olanak ve destek sağlayan Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz, Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek ve Valimiz Sayın Kadir Ekinci’ye ve sabırla bekleyerek bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm hak sahiplerine teşekkür ediyorum.” 
 
Geri Dön