18 / 08 / 2022

Bir garip 8 milyar liranın hikayesi Çatlakların arasından buhar olup uçtu

Bir garip 8 milyar liranın hikayesi Çatlakların arasından buhar olup uçtu

Tam bir fiyaskoya dönüşen Melen Çayı barajı için 2014 yılında yapılan ilk ihalede maliyetin 214 milyon lira olması beklenirken, zaman içinde yapılan ihaleler ve harcanan paralar 8 milyon lirayı buldu. İşin garibi ise derin çatlaklar oluşan baraj setti halen kullanılamaz bir halde.İktidarın tamamlayamadığı projelerin başında Melen Çayı baraj projesi geliyor. 
Devlet Su İşleri, Melen Barajı için ilk ihaleyi 29 Mayıs 2012’de düzenledi.

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre ihalenin 213 milyon 850 bin liraya Ece Tur ile Yöntaş İnşaat iş ortaklığına verildiği öğrenildi. Melen Barajı’nın temeli 2014 yılında atılmış oldu.

Barajın 214 milyon liraya mal olacağı açıklandı.

Dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı AK Partili Veysel Eroğlu ise Melen Barajı’nın İstanbul’un su sorununu 2071 yılına kadar çözeceğini dile getirdi.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.