Bir Kira Bir Yuva’da kira desteği 42 milyon TL'yi aştı!

Bir Kira Bir Yuva’da kira desteği 42 milyon TL'yi aştı!

İzmir'de meydana gelen deprem sonrasında  evlerini kaybeden depremzedeler için başlatılan 'Bir Kira Bir Yuva’ kampanyasına yapılan destek 42 milyon TL'yi aştı. 


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı dayanışma kampanyası bitmek üzere. Bir Kira Bir Yuva” kampanyası kapsamında taahhüt edilen kira desteği 42 milyon 233 bine ulaştı.  İzmir  Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, kampanya bugün sona erecek.

4 bin 609 destekçi tarafından depremde evsiz kalan ailelere toplamda 19 milyon 450 bin TL toplandı. Depremzedelere kapılarını açmak için bildirilen daire sayısı da 229'a ulaştı.

Büyükşehir’in Uzundere’de bir yıl boyunca ücretsiz olarak depremzedelerin kullanıma sunduğu konutlara yerleşen aile sayısı 111’i buldu. Depremzedeler konutlardan ayrılırken mobilyaları ve beyaz eşyaları da yanlarında götürebilecekler. Elektrik, su, yakıt faturaları ve ortak giderler de bir yıl boyunca İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenecek.

Bir Kira Bir Yuva’da kira desteği 42 milyon TL

“Yaralarımızı dayanışmayla sardık” 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasının 7 Aralık Pazartesi günü saat 17.00'de sona ereceğini söyleyerek kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti. 18 ayda yangın, pandemi ve deprem olmak üzere yaşanan krizlerin dayanışmayla aşıldığını ifade eden Başkan Tunç Soyer, “İzmir’de dayanışmanın tarihini yazdık, yaralarımızı dayanışmayla sardık. Depremin ardından hiçbir yurttaşımızı aç açıkta bırakmadık. Geçici çözüm olarak çadır kurduk, depremzedelerimizin oralarda rahat etmesi için elimizden geleni yaptık. Kış gelmeden hiçbir yurttaşımızı çadırlarda bırakmayacağız dedik ve ne mutlu bize ki çok kısa bir süre içinde  hepsinin başını sokabileceği bir çatı sağlayabildik. Bunların hepsini birlikte yaptık. Zor zamanlarda nasıl bir araya geldiğimizi, tek yürek olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. İnanılmaz bir dayanışma destanı yazdınız. halkinbakkali.com üzerinden depremzedelere eşya sağlayan kampanyamız ise sürüyor. Evleri orta hasarlılara belediye bütçesinden 5'er bin lira kira desteği de başlıyor. Kampanyalara maddi, manevi destek sunan herkese İzmir adına gönül dolusu teşekkürlerimi  sunuyorum" şeklinde konuştu.

Bir Kira Bir Yuva’da kira desteği 40 milyon TL'yi aştı!