Çukurova Balkon

Bisiklet ve yürüyüş yolu projelerine finansal destek!

Bisiklet ve yürüyüş yolu projelerine finansal destek! Bisiklet ve yürüyüş yolu projelerine finansal destek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Bisiklet ve Yürüyüş Yolu, Çevre Dostu Sokak ve Gürültü Bariyeri Projelerine finansal destek verilecek..


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Daha yeşil ve yaşanabilir şehirler için bisiklet yolu, yeşil yürüyüş yolu, çevre dostu sokak ve gürültü bariyeri projelerine Bakanlık tarafından finansal destek sağlanacak.

Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük Eylem Planında; “Daha yeşil ve yaşanabilir şehirler hedefi kapsamında bisiklet yolu (3 bin kilometre) ve yeşil yürüyüş yolu (3 bin kilometre), 60 kilometre çevre dostu sokak ve 60 bin metrekare gürültü bariyeri yapılması” işi yer alıyor.

Bu kapsamda;
•    Trafikten kaynaklanan hava kirliliğinin azaltılması, gürültü kirliliği, küresel ısınmanın üzerinde olumlu etki yaparak insan sağlığının ve çevrenin korunması açısından bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla yapılması planlanan bisiklet yolları,
•    Sağlıklı ve çevreci yaşam hedefiyle halkın daha rahat yürüyüş yapabileceği 3 bin kilometre yürüyüş yolunun yanı sıra, yine 5 yılda 60 km çevre dostu sokak projesi ile günlük stresini atabileceği sportif araçların da yer alacağı yaşam alanlarının oluşturulabilmesi, 
•    Ayrıca ulaşımdan kaynaklanan gürültüye maruz kalan kişilerin beden ve ruh sağlığını koruyabilmek amacıyla gürültü maruziyetini azaltmaya yönelik 5 yılda 60 bin metrekarelik gürültü bariyeri yapımı

Projeleri için, belediyelere maddi destek sağlanacak.

Bahse konu destek Bakanlığımız ve İLBANK A.Ş. arasında imzalanan Protokol çerçevesinde sağlanacak olup, destekten faydalanmak üzere geliştirilecek projelerin toplam finansman miktarının oransal olarak en fazla yüzde 45'ine kadar hibe desteği sağlanabilecek.

Gürültü bariyeri projeleri için başvurular aşağıda adresi verilen Bakanlığımız Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’ne yapılacak.

Bisiklet yolu, yeşil yürüyüş yolu ve çevre dostu sokak projeleri için başvurular aşağıda adresi verilen İLBANK A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne yapılacak.