Bitlis mimarisi Bağcılar'a taşınıyor!

Bitlis mimarisi Bağcılar'a taşınıyor!Depreme dayanıklı yeni konutlarla birlikle sosyal ve kültürel yaşam alanlarına da kavuşan Bağcılar'a, 800 metrekarelik alana sahip, yörenin özelliklerini yansıtacak bir Bitlis Konağı inşa ediliyor.


Depreme dayanıklı yeni konutlarla birlikle sosyal ve kültürel yaşam alanlarına da kavuşan Bağcılar'a, 800 metrekarelik alana sahip Bitlis Konağı inşa ediliyor. Nostalji Bahçelerinden okuı Ceviz Bahçesi'ne inşa edilecek tesis, Bitlis yöresine has özelliğiyle dikkat çekecek. 


Balkanlar'dan ve ülkenin değişik şehirlerinden göç edenlerin yerleşmesiyle birçok farklı kültürü barındıran Bağcılar'a Bitlis Konağı inşa ediliyor. 


Demirkapı Mahallesi'nde geçtiğimiz yıl hizmete sunulan Ceviz Bahçesi'ne kurulacak tesis, tamamlandığında 400 metrekarelik oturum alanına ve 800 metrekarelik de kullanım alanına sahip olacak. Bünyesinde Bitlis yöresine has özellikleri taşıyacak olan konağın zemin katı mutfak ve kafeterya olarak hizmet verecek. Birinci kat ise çok amaçlı salon olarak kullanılacak. İstanbul Gazetesi