Bitlis'te Bakanlıkça yapılmış olan ulaşım projeleri TBMM'de!

Bitlis'te Bakanlıkça yapılmış olan ulaşım projeleri TBMM'de! Bitlis'te Bakanlıkça yapılmış olan ulaşım projeleri TBMM'de!

Bitlis'te Bakanlık tarafından yapılmış olan ulaşım, altyapı ve yatırım projeleri meclis gündemine taşındı. CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Bitlis'te Bakanlık tarafından yapılmış olan ulaşım, altyapı ve yatırım projelerine ilişkin soru önergesi hazırladı. Topal, sorularını Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a iletti.

1- Altyapı hizmeti olarak ilimizde hangi projeler uygulanmaktadır?

2- İl genelinde Bakanlığınızca yapılan (2003-2017 döneminde) toplam yol imalı kaç kilometredir?

3- İl genelinde 2003-2018 yılları arasında bakanlığınız ile bağlı ve ilgili kuruluşlarının gerçekleştirdiği yatırım projeleri nelerdir? Söz konusu yıllar itibari ile Çankırı'da yatırım programına alınan projelerde fiziki ve nakdi gerçekleşme oranları nelerdir? Tahsis edilen ödenek miktarları ne kadardır? Bu ödeneklerin ne kadarı tahsis edildiği dönemler içerisinde harcanmıştır?

4- 2003 ile 2018 yılları arasında İl'de gerçekleştirilen yatırımları göz önünde aldığınızda, kamu yatırımları bakımından 81 il içerisinde kaçıncı sıradadır?