18 / 08 / 2022

Bodrum Yalıkavak'taki arazinin imar planı değiştirildi!

Bodrum Yalıkavak'taki arazinin imar planı değiştirildi!

Türkiye'de yer alan araziler bir bir özelleştiriliyor ve imara açılıyor. Sözcü'de yer alan habere göre; bugün, Bodrum Yalıkavak'ta yer alan büyüleyici bir manzarası bulunan arazinin de imara açıldığı belirtildi. Türkiye'de yer alan araziler bir bir özelleştiriliyor ve imara açılıyor. Sözcü'de yer alan habere göre; bugün, Bodrum Yalıkavak'ta yer alan büyüleyici bir manzarası bulunan arazinin de imara açıldığı belirtildi. 

Mülkiyeti Hazine'ye ait olan Bodrum'un Yalıkavak'ta bulunan 25 dönüm büyüklüğe sahip arazi ilk kez Şubat'ta gündeme gelmişti. İlk adımın Şubat'ta atıldığı araziyle ilgili gelişmelerin jet hızla yapıldığı görüldü. 

Bodrum Yalıkavak'ta bulunan alan 3 Şubat tarihinde alınan Cumhurbaşkanı Kararı’nın ardından özelleştirme kapsamına dahil edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararda şu ifadelere yer verildi: 

Bodrum Yalıkavak taki arazinin imar planı değiştirildi!

"Satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar mülkiyetin gayri ayni hakların tesisi veya işletme hakkının verilmesi yöntemlerinden biri ya da birkaçının birlikte uygulanarak özelleştirilmesine…"

Kararla imar planınında değiştirildiği görüldü. “Ticaret-Konut Alanı (E:0.30 Y en çok 2 kat)”, “Genel Otopark Alanı”, “Park” ve Yol” planlarının koyulmasına ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği askıya çıkarılmıştı. 

Bodrum Yalıkavak taki arazinin imar planı değiştirildi!

Yeni düzenlemeyle ilgili itirazlar 21 Haziran tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla onaylanmadı ve ilgili Cumhurbaşkanı Kararı bugün yayınlanan Resmi Gazete'nin sayısında yer aldı.

Muğla, Aydın ve Ankara'daki bazı gayrimenkullerin imar planları değiştirildi!

Adana, Muğla ve İzmir'de yer alan bazı taşınmazlar özelleştirilecek!