Bodrum'da 99 bin YTL'ye yazlık villa

Bodrum'da 99 bin YTL'ye yazlık villa Bodrum'da 99 bin YTL'ye yazlık villa

Daire fiyatına yazlık villalar dikkat çekiyor. İşte bölge bölge en uygun yazlık villa fiyatları.


Propa İnşaat'ın Bodrum projesinde daireler 99 bin, villalar 145 YTL'den satılırken içinde golf sahası bulunan K Golf Belek'te 1+1 ve 2+1 daireler, 83 bin-168 bin euro arasında değişiyor.Büyük şehirlerdeki emlak fiyatlarının üzerinde seyreden yazlık fiyatlarındaki düşüşler dikkat çekiyor. Firmalar yazlıkları "daire alır gibi alın" biçiminde promosyonlarla satıyor. Bodrum'daki Royal Resort ve Gizli Vadi Evleri projelerinde, tamamı bitmiş ve oturulmaya hazır 30 kadar konutu satışa çıkaran Propa İnşaat'ın fiyatları 145 bin YTL'den başlıyor.

Golf sahalı yazlık

Gümüşlük'e birkaç dakika mesafede bulunan Gizli Vadi Evleri'nde ise fiyatlar 99 bin YTL'den başlıyor. Belek'te içinde golf sahası bulunan K Golf Belek'te 1+1 ve 2+1 daireler, 83 bin-168 bin euro arasında değişiyor. 24 adet apart dairenin yapımının tamamlandığı proje, farklı tip ve büyüklükteki 122 apart daire ile 20 villadan oluşuyor.

Aktaş İnşaat tarafından Bodrum'da inşa edilen Aktaş Gümüşlük Villaları'nda ise metrekare fiyatları 1000-1200 euro arasında. Şu ana kadar 43 villa ve dairenin sahiplerini bulduğu Aktaş Gümüşlük Vilları'nda kalan 79 ünite için de satışlar devam ediyor. Yabancıya satışın kısa bir süre için ertelenmesiyle bir miktar düşen fiyatların yasanın Meclis'ten geçmesiyle tekrar yükselmesi bekleniyor.

Yabancı bankaların ilgi odağı olduk

Aktaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aras, "Yüksek gelir grubundaki Avrupalılar Bodrum'u yeni keşfetmeye başladılar. Rabobank'ın ortaklarından birinin burada bir villa alması bizim için büyük bir fırsat oldu. Onun referansı ile çok sayıda yabancı bankacı talepte bulundu. Bu ilgi, artarak devam edecek. Aktaş İnşaat olarak ön sezilerimize dayalı doğru yatırımlar yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Meral GÜNDOĞDU / Bugün