Boeing, Türkiye’de eğitime verdiği desteği artırıyor!

Boeing, Türkiye’de eğitime verdiği desteği artırıyor!

22 Eylül 2012 - The Boeing Company, bu hafta İstanbul ve Tekirdağ’da açtığı iki yeni, tam donanımlı bilişim teknolojileri sınıfı ile, Türkiye’de eğitim alanındaki anlamlı katkılarına ve desteğine devam ediyor


Bilişim teknolojieri sınıfları, İstanbul’un Bakırköy ilçesindeki Özel Dadyan Ermeni İlköğretim Okulu’nda ve Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesindeki Çerkezmüsellim İlköğretim Okulu’nda kuruldu. Böylelikle Boeing’in 12 yılda eğitim alanında destek vermiş olduğu proje sayısı 38 şehirde 107’ye  ulaştı. Yeni bilişim teknolojileri sınıfları; 20 ve 21 Eylül’de Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin, görevi Ekim ayında Greg Pepin’den devralacak olan yeni Boeing yöneticisi Bernie Dunn, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve yerel yöneticilerin katılımıyla gerçekleşen törenlerle açıldı. İstanbul’daki tören, İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e vekaleten Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Küçük, Vali Yardımcısı Harun Kaya ve Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’in katılımlarıyla, Tekirdağ’daki tören ise Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem ve Çerkezmüsellim Belediye Başkanı Selim Kesebir’in katılımlarıyla gerçekleşti. 


Açılış konuşmalarında Greg Pepin, eğitimin dünyanın geleceği için önemine değinerek, bu alanda verilen desteğin, Boeing’in kurumsal anlayışının ayrılmaz bir parçası olduğunu belirtti. Pepin: “Dünyanın geleceğini yeni nesiller şekillendirecek ve eğitim alanına verdiğimiz destek, kurum kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası. Türkiye’de çalışıp, Türkiye’de yaşıyoruz ve topluma katkıda bulunuyoruz. Bu kapsamda, Boeing Firması olarak, Türkiye’nin birçok ilinde ilköğretim okullarına kurmuş olduğumuz bilişim teknolojileri sınıflarının, yarınların sahibi olan çocuklarımıza, çağdaş ve geniş bir bakış açısı kazandırmasını umuyoruz” dedi.     


Boeing’in kurduğu donanımlı bilişim teknolojileri sınıfları, öğretmenler ve öğrencilerin birlikte kullanacağı bilgisayarlar, teknik ekipman ve malzemeden oluşuyor. İstanbul’un Bakırköy ilçesindeki Özel Dadyan Ermeni İlköğretim Okulu’ndaki bilişim teknolojileri sınıfından 400’ün üzerinde öğrenci ve 46 öğretmen faydalanacak. Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesindeki Çerkezmüsellim kasabasında bulunan Çerkezmüsellim İlköğretim Okulu’daki bilişim teknolojileri sınıfından ise 400’ün üzerinde öğrenci ve 22öğretmen faydalanacak.


Boeing Türkiye; eğitim, sağlık, insani hizmetler ve kültür – sanat alanlarında pek çok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmeye devam ediyor. 2000 yılından bu yana, Boeing Türkiye’nin 38 şehrinde 107 eğitim projesine destek olmuştur. Bu projeler arasında ilköğretim okullarında bilişim teknolojileri, fen sınıfları ve kütüphaneler kurulması ve okul binalarının yenilenmesi yer almaktadır. Boeing, aynı zamanda öğrencilere spor ekipmanı bağışlamakta ve burs imkanı sağlamaktadır. Ayrıca Uzay Kampı Türkiye’nin Kurucu sponsorlarından biri olarak Boeing, 2001 yılından bu yana 340’ın üzerinde öğrenciye kampa katılmaları için burs vermiştir.