03 / 07 / 2022

Boğaçayı Projesi Antalya’nın çehresini değiştirecek!

Boğaçayı Projesi Antalya’nın çehresini değiştirecek!

TÜMSİAD’ın düzenlediği kahvaltıda işadamlarına hitabeden AK Parti Milletvekili Adayı Avukat Mustafa Köse, Hükümetin ve Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımlarla Antalya’nın çehresinin değişeceğini söyledi.TÜMSİAD’ın düzenlediği kahvaltıda işadamlarına hitabeden AK Parti Milletvekili Adayı Avukat Mustafa Köse, Hükümetin ve Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımlarla Antalya’nın çehresinin değişeceğini söyledi.


Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) üyeleri ile bir araya gelen AK Parti Milletvekili Adayı Avukat Mustafa Köse, ekonomideki istikrarın devam etmesi, büyüyen Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için 7 Haziran seçimlerinin çok önemli olduğunu söyledi. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yapılan yatırımların kat kat fazlasının AK Parti iktidarı döneminde yapıldığını belirten Köse, “Bizim bir derdimiz var. Bizim derdimiz; halkımızın verdiği görevleri en iyi şekilde yerine getirerek, onların hizmetkârı olmak. Halkın derdiyle dertlenen bir siyasi anlayışın mensuplarıyız” dedi.

 

Şehrimizin özlediği hizmetlere

 

“Hükümetimizin 12 yılda yaptığı hizmetler ortada” diyen Köse, “2001’de dünyada itibarı kalmamış, ekonomisi bitmiş, 120 bin işyerinin bir yılda kapandığı, 1.5 milyon kişinin 3-4 ayda işsiz kaldığı, milli geliri 3 bin 500 dolar olan bir Türkiye vardı.  Bugün ise kendi silahını, tankını, denizaltısını, helikopterini yapan, milli geliri 11 bin dolara çıkmış, güçlü bir Türkiye var. Sağlıktan eğitime, tarımdan turizme kadar ülkemizdeki atılımlar ortada. Aynı çalışmayı yerel yönetimlerde de görüyorsunuz. 5 yıl boyunca çivi çakılmayan bir Antalya vardı. Menderes Türel Başkanımızın seçilmesi ile Antalya şantiyeye döndü. Şehrimiz özlediği hizmetlere kavuşuyor” diye konuştu.

 

Antalya’nın çehresini değiştirecek

 

Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli projelerinden birisinin de Boğaçayı Projesi olduğunu sözlerine ekleyen Köse, şöyle devam etti; “Menderes Türel başkanımızın hayalindeki bu proje Antalya’nın çehresini değiştirecek. Bu proje ile denizi 40 kilometre Boğaçayı’ndan içeriye alıyoruz. Boğaçayı, yatların girebildiği, çevresi cazibe merkezleri ile donatılmış bir çekim merkezi olacak. Burada binlerce kişiye iş imkânı sağlanacak. Büyükşehir Belediyemizle, Hükümetimizle, muhalefetin hayal bile edemediği projeler Antalya’da gerçek olacak”  


Antalya İleri