Bomonti residence ile dolacak!

Bomonti residence ile dolacak!İstanbul'un ilk sanayi bölgesi Bomonti'nin çehresi 2008 içinde birbiri ardına yükselecek rezidans ve otel projeleriyle değişecek. Bomonti'de hayata geçirdiği Elysium Residence Şişli projesiyle bir anlamda Bomonti'de değişime öncülük eden Ofton İnşaat'ın a


Bomonti özellikle merkezi konumu, ana ulaşım arterlerine ve bağlantı yollarına yakınlığıyla inşaat firmaları tarafından tercih ediliyor. Ofton İnşaat, daha önce inşa ettiği Elysium Residence'ın arkasındaki Deha Otomotiv arazisi üzerine ikinci rezidans projesine başlamaya hazırlanırken bu projenin yanında Taş Yapı ve Hoffmann İnşaat da iki ayrı rezidans projesini hayata geçirecek. Ant Yapı'nın Bomonti'de inşaatına devam ettiği Anthill Residence projesi de 50'şer katlı iki kuleden oluşuyor. Ayrıca, Tekel Bira Fabrikası'nın tahsisini 49 yıllığına alan IC Holding şirketlerinden IC Antbel de buraya otel, rezidans ve 3500 kişilik kongre merkezi yapacak.

Ofton İnşaat Satış ve Pazarlama Müdürü Ercüment Albayrak, "Biz, Elysium Residence Şişli projesini gerçekleştirdikten sonra birçok inşaat firması merceklerini bu tarafa doğru çevirdi. Deha Otomotiv arazisi üzerine yapacağımız proje, hemen altında Taşyapı'nın, yanında Hoffman'ın yapacağı projeler ve Ant Yapı'nın yapımına başladığı Anthill projesi bu lokasyona olan ilgiyi daha çok artıracak. Perpa ile Bomonti arasında kalan gecekonduların yoğun olduğu bölgede, varolan evler, arsalar sürekli alım teklifleriyle karşılaşıyorlar. İnşaat firmaları buralara her gün farklı bir teklifle gidiyor" dedi.

Elysium Fantastic yolda

Bomonti'de bölgenin ilk rezidans projesi Elysium Residence Şişli projesini gerçekleştiren Ofton İnşaat, Temmuz 2007'de inşaatına başladığı Elysium Cool Kurtuluş'un ardından Bomonti'deki üçüncü projesine start veriyor. Elysium Fantastic projesi 326 daireden oluşuyor. Albayrak, uygulama projeleri tamamlanmak üzere olan 326 dairelik projenin ağırlıklı olarak 1+1 dairelerden oluşan, anti-simetrik, "Babil'in Asma Bahçeleri"ni andıran bir proje olacağını söylüyor.

Taksim Andromeda'nın arazisine otel yapılacak

Taksim'in eski eğlence mekânlarından Andromeda da otel ve rezidans oluyor. Kısa bir süre önce Andromeda'nın bulunduğu 2 bin metrekarelik araziyi satın alan Ofton İnşaat, buraya, otel ve rezidans yapacak. Ofton İnşaat Satış ve Pazarlama Müdürü Ercüment Albayrak, "Taksim'de yeni aldığımız bu arazi üzerinde bir proje gerçekleştireceğiz. Kurtuluş'ta yaptığımız Elysium Coll projesini Taksim'e en yakın proje diye lanse etmiştik. Biz rekorumuzu egale ederek Taksim'e daha da yaklaştık. Eski Andromeda'nın bulunduğu arazi 2 bin metrekarelik bir yer. Tam olarak buraya nasıl bir proje yapacağımızı netleştirmedik ama hızlı bir şekilde karar verip projeye başlayacağız" dedi.

BÜLENT YOLDAŞ/REFERANS