Çukurova Balkon

Bosphorus City'de fiyatlar 165 bin 505 YTL'den başlıyor

Bosphorus City'de fiyatlar 165 bin 505 YTL'den başlıyor

Boshporus City'de bir boğaz ve bu boğaz üzerinde iki köprü yer alacak.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından ''Yaşayan Boğaziçi'' konsepti esas alınarak Halkalı'da yaklaşık 246 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek ve 2 bin 793 konuttan oluşacak Bosphorus City'de 26 bin metrekare büyüklüğünde 720 metre uzunluğunda bir boğaz ve bu boğaz üzerinde iki köprü yer alacak. Yaklaşık üçte biri yeşil alandan oluşan projede, kafeler, restaurantlar, dans salonları, açık ve kapalı yüzme havuzları, spor kompleksleri, mini golf sahaları, bowling salonları, masaj odaları, sağlık klübü gibi birçok sosyal ve sportif öğe bulunuyor.

Dünyada bir eşi benzeri olmayan İstanbul Boğazı'nın bir benzeri Sinpaş tarafından 550 milyon dolar yatırımla Halkalı-Küçükçekmece'ye taşınıyor. Hitler'in Berlin'i yeniden yaratması için görevlendirdiği ünlü mimar Albert Speer'le aynı ismi taşıyan oğlu tarafından bin 95 günde tasarlanan 'Bosphorus City' projesinin yapımı için düğmeye basıldı.

İspanyol şarkıcı Julio Iglesias ile  tanıtımı yapılan Bosphorus City,  246 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek. Projenin toplam inşaat alanı ise 446 bin 647 metrekare. İlk etapta 663 olmak üzere projenin tamamında 2 bin 793 konut bulunuyor.

Bosphorus City'de konutun dışında, 26 bin metrekare büyüklüğünde, 720 metre uzunluğunda yapay boğaz, iki boğaz köprüsü, Ortaköy Meydanı, Beylerbeyi, Kanlıca ve Yeniköy gibi bir çok boğaz semti yer alıyor. İnşaatı gelecek önümüzdeki ay başlayacak ve ilk etabı 24 ay sonra tamamlanacak olan projeden Sinpaş, 1.2 milyar YTL satış cirosu bekliyor. Boğaz'da hem iki yaka arasında hem de aynı yakadaki semtlere su taşıtlarıyla ulaşım sağlanabiliyor.

Bosphorus City'de ikinci etap satışta

Bosphorus City'de 660 konut 10 gün içerisinde satıldı. 2009'da başlanılması planlanan ikinci etap satışlarına yoğun talep üzerine geçtiğimiz günlerde başlandı. Evlere öncelikli olarak, iş adamı, akademisyen, pilot, doktor, mühendis gibi meslek kollarının yanı sıra sanatçı ve sporcular da büyük ilgi gösterdiler.Bosphorus City, 68 ile 615 metrekare arasında değişen 38 adet farklı ev tipinden oluşuyor. Projede Yalılar, Saraybahçe Evleri, Yeditepe Kuleleri ve Yalı Apartmanları yer alıyor.

Projedeki Yalı Apartmanları'nda eski İstanbul evlerinin güzelliği yeniden yorumlandı. 197 metrekareden 254 metrekareye kadar değişen seçenekleri ile yalı daireleri bahçeleri, boğaz manzarası ile yoğun talep aldı.

Fiyatlar ne kadar?

Yalı Apartmanları 465 bin ile 730 bin YTL arasında değişen fiyatlardan satışa sunuldu. Yeditepe Kuleleri'nde 165 bin 505 YTL'den başlayan ve büyüklükleri 68 metrekareden 1+1'den başlayıp 207 metrekare havuzlu ve kat bahçeli penthouse'lara kadar çıkan konutlarda lobiden kuru temizlemeye, bebek bakıcılığından posta servisine kadar pek çok rezidans hizmeti verilecek.

Boğaz manzarasını birçok açıdan gören Bosphorus City'nin yüksek noktalarına konumlandırılmış Saraybahçe Evleri'nde ise 143 metrekareden 284 metrekareye kadar değişik tiplerde kat bahçeleri, açık jakuzileri, havuzları ile alışılmışın dışında yaşam tarzları bulunuyor. Saraybahçe Evleri'nde fiyatlar 324 bin 768 YTL ile 788 bin 175 YTL arasında değişiyor.

Altı yılda 550 milyon dolar yatıracaklar

Bosphorus City Projesi'nin lansmanına katılan Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Sinpaş GYO Genel Müdürü Yardımcısı Seba Gacemer,  proje konusunda detaylı bilgi verdiler. Ömer Faruk Çelik, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Dünya ekonomisinde türbülans, Türkiye ekonomisindeki belirsizliğe rağmen biz hem ülkemize hem de sektörümüze güvenerek projelerimize devam ediyoruz. Bugün sektörümüzün durumu, diğer sektörlerden farklı değil. Piyasaların durgunluğu, iç ve dış belirsizliklerin düzelmesiyle hızlanarak tekrar ivme kazanacaktır. Bu tür belirsizlik dönemlerinin ardından İnşaat Sektörü'nün büyümesinin devam edeceğine inanıyoruz. Ülkemizin her yıl 700 bin adet konut ihtiyacı olduğu, talebin olumlu piyasalarda arttığı, olumsuz piyasalarda azaldığını dikkate alırsak, 2008' in son çeyreğinde sektörün bir miktar daha hız kazanacağı ortadadır. Bu nedenle Bosphorus City Projesi'ne altı yılda 550 milyon dolar gibi bir yatırım bütçesi planladık”

Rakamlarla Bosphorus City:

• Proje, 246 bin metrekare büyüklüğündeki 800 ada ve dört parselin üzerinde yer alacak. Otopark ve sığınak alanları teknik mekanlar da dahil toplam inşaat alanı, 446 bin 647 metrekare olacak.

• Önceden planlandığı gibi yapı ruhsatları alınan projenin birinci etabında 663 adet bağımsız birim, bulunuyor.

• İnşaat Ağustos-Eylül 2008 gibi başlayacak. Birinci etap, inşaatın başlamasından 24 ay sonra teslim edilecek.

• Bosphorus City'de 720 metre uzunluğunda yapay bir boğaz ve iki  boğaz köprüsü bulunuyor.

• Ortaköy Meydanı'ndan, Beylerbeyi'ne, Kanlıca'dan Yeniköy'e kadar birçok Boğaz semti Bosphorus City'de hayat buluyor.

• Yaklaşık üçte biri yeşil alandan oluşan projede kafeteryalar, restoranlar, dans salonları, açık-kapalı yüzme havuzları, spor kompleksleri, mini golf, sosyal ve sportif alanlar bulunuyor.

• Projede yer alan konutların yüzde 85'i boğaz manzaralı olacak.

• 720 metre uzunluğundaki boğazın iki yakasındaki semtlere su taşıtlarıyla ulaşım sağlanabiliyor. Bu yolla proje içerisinde yeniden tasarlanan Beylerbeyi iskelesinden Yeniköy'e, Ortaköy'den Emirgan'a deniz yoluyla ulaşmak mümkün oluyor.

• Metrekare ortalama satış fiyatı bin 800 ila 2 bin dolar civarında olan, projede en düşük konut fiyatı 153 bin YTL, en pahalı konut fiyatı ise 2 milyon YTL.

• Bosphorus City Projesi'nin sadece tasarımı bin 95 gün sürdü.

• Projeden 1 milyar 250 milyon YTL ciro bekleniyor.

• Proje 550 milyon dolara mal olacak.

• Tel: 0 212 678 30 70

• Web: www.bosphoruscity.com.tr