BOSS4 Gayrimenkul, İran'da yeni projeleri ile gövde gösterisi yapacak!

BOSS4 Gayrimenkul, İran'da yeni projeleri ile gövde gösterisi yapacak! BOSS4 Gayrimenkul, İran'da yeni projeleri ile gövde gösterisi yapacak!

Akkuş Gayrimenkul, Lübnanlı ortağıyla kurduğu Boss4Gayrimenkul’ü temsilen B2B Iran & Turkey 2. Emlak ve Yatırım Proje Görüşmeleri Organizasyonu’nda, yeni projeleriyle gövde gösterisi yapacak... 2019'da yabancı konut satışlarında bir önceki yıla oranla yüzde 14.7’lik bir artış yakalayan gayrimenkul ve inşaat sektörünün yurt dışına açılımı sürüyor. 2019'da yabancıya satışlarda 5 bin 423 adet konutla 2’nci sırada yer alan İran’ın sektöre ilgisi tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda 25- 27 Şubat tarihleri arasında, Pullman İstanbul Hotel &Convention Center’da düzenlenecek B2B  Iran &Turkey 2. Emlak ve Yatırım Proje Görüşmeleri Organizasyonu’nda, İran Emlak Komisyonu’na bağlı, Türkiye için gerçek müşteri portföyü bulunan 100 İranlı emlak firması, Türkiye’deki üst düzey proje yetkilileriyle buluşacak. Tekstil ve kimya sektörlerinde edindiği 30 yılı aşan köklü tecrübesini finansal gücüyle birleştirerek, inşaat ve gayrimenkul sektöründe markalaşma sürecini tamamlayan Akkuş Grup, Lübnanlı ortağı El-Khatip Grup ile kurduğu BOSS4Gayrimenkul’ü temsilen organizasyona damga vuracak. 

Yeni işbirlikleri ve satışlara sahne olacak

İran’ın gayrimenkul ve inşaat sektöründe yabancıya satışlarda 2019 yılında 2’inci sırada yer aldığını anımsatan BOSS4 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, "Yabancı yatırımcı satışları, geçtiğimiz yıl yüzde 14.7’lik yükselişle çok büyük bir ivme yakaladı. Yabancılar için Türkiye’deki en gözde yatırım aracı; gayrimenkul ve inşaat sektörü! Bu açıdan çok büyük fırsatların olduğu bir ülkeyiz. İran’daki yatırımcılar, sektörümüzü çok büyük bir potansiyel olarak görüyor. İranlı 100 firmanın katılacağı B2B  Iran &Turkey 2. Emlak ve Yatırım Proje Görüşmeleri Organizasyonu, bu potansiyeli ortaya koyacak. Yeni işbirliklerinin ve satışların gerçekleşmesi noktasında çok önemli bir kazanım sağlayacak. Organizasyona katılan İranlı emlakçılar, Türkiye için gerçek bir yatırımportföyüne sahip firmaları projelerimize yönlendirecekler. Kısa vadede çok önemli işbirliklerine imza atacağımıza inanıyoruz" diye konuştu.

Boss4Gayrimenkul olarak, 2017 yılında Lübnanlı El Khatip Group ortaklığıyla kurdukları BOSS4Gayrimenkul’ü temsilen, organizasyonda Türkiye için gerçek müşteri portföyü bulunan İranlı emlakçılar aracılığıyla İranlı yatırımcılara seslerini duyuracaklarını vurgulayan Abdülkadir Akkuş, şu ifadeleri kullandı;

"Organizasyonda ortaklığımızın eseri olan Alya markalı projelerimizle yer alacağız. Bu kapsamda Beylikdüzü’nün en çok değerlenen bölgelerinde inşa ettiğimiz Alya Grandis, Alya Onist ve Alya Marinile Levent’in yükselen yıldızı olan Alya Teras projelerimizi İran Emlak Federasyonu’na bağlı lisanslı profesyonel 100 emlak firması ilebuluşturacağız. Lübnanlı El Khatip Group ile kurduğumuz ortaklığımız aracılığıyla, sektördeki tecrübemizi birleştirerek, bir güç birliği oluşturduk. Organizasyonda projelerimizin sunduğu prestij ve yüksek katma değerin yanı sıra, Türk- Lübnan dostluğuna ilişkin örnek bir temsil gücü de sunacağız"