Çukurova Balkon

BSH Ev Aletleri elektrik tasarruflu bulaşık makinesi üretti

BSH Ev Aletleri elektrik tasarruflu bulaşık makinesi üretti BSH Ev Aletleri elektrik tasarruflu bulaşık makinesi üretti

BSH Ev Aletleri, dünyanın en verimli bulaşık makinesinden yüzde 20 daha az elektrik harcayan bulaşık makinesi üretti


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Bünyesinde Bosch, Siemens, Profilo ve Gaggenau'yu barındıran BSH Ev Aletleri, ‘Zeolite, kurutma teknolojisi kullanarak, dünyanın en verimli bulaşık makinesinden yüzde 20 daha az elektrik harcayan bulaşık makinesi üretti. Şirket, bu yeni ürünüyle Almanya Çevre Bakanlığı'ndan ‘İklim ve Çevre için İnovasyon Ödülü'ne layık görüldü. Söz konusu teknoloji, sadece Almanya'da karbon salımını 1.2 milyon ton azaltacak.

Zeolite bulaşık makineleri, nem ve enerjiyi hapsetme özelliğine sahip bir mineral olan zeolit ile dolu özel bölmeye sahip. Bu bölme, temizleme evresi sonrasında bulaşık makinesinin içinde kalan nemi emerek bulaşıkları kurutuyor. Zeolit maddesi akvaryum, kedi kumu, tarımda toprak yapısının iyileştirilmesi ve topraksız tarım, asfalt öncesi yol yapımı gibi alanlardaki kullanımıyla biliniyor.
Posta


Konuyla ilgili basında çıkan diğer haberler

BSH Ev Aletleri çevre inovasyon ödülü aldı

BSH Ev Aletleri'nin, enerji sarfiyatı bakımından dünyanın en verimli bulaşık makinelerinden bile yüzde 20 daha az elektrik harcayan Zeolite kurutma teknolojisi ile tasarladığı bulaşık makineleri Almanya Çevre Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği ‘İklim ve Çevre için İnovasyon Ödülü'nü aldı.

Zeolite kurutma teknolojisinin kullanılmasıyla sadece Almanya'da 1.2 milyon ton karbondioksit emisyon azaltımı sağlanacağı belirtiliyor.
Star GazetesiTasarruflu bulaşık makinesine ödül

BSH Ev Aletleri, Zeolite® kurutma sistemi ile Almanya Çevre Bakanlığı ve Almanya Sanayi Federasyonu'nun (BDI) ortaklaşa gerçekleştirdiği 'İklim ve Çevre için İnovasyon Ödülü'ne layık görüldü.

Zeolite® kurutma teknolojisi sayesinde, bulaşık makinelerinde yüzde 20 elektrik tasarrufu yapmak mümkün.
Zaman