15 / 08 / 2022

Buğday'da 2022 alım taban fiyatı açıklandı! TMO'ya sürpriz yaptı 7 liraydı...

Buğday'da 2022 alım taban fiyatı açıklandı! TMO'ya sürpriz yaptı 7 liraydı...

Toprak Mahsülleri Ofisi'nin buğday fiyatlarının taban fiyatına ilişkin yapacağı açıklama çiftçiler nezdinde merakla beklenirken ilk fiyat açıklaması Ege'den geldi. Karakılçık türü buğdayın alım fiyatı açıklandı. Çiftçiler 8 liraya "iyi" diyordu bakın kaç para oldu?Buğday fiyatları bu sene kaç lira olacak merakla bekleniyor. Ukrayna Rusya savaşı yüzünden duran buğday ithalatı iç üretimden elde edilecek buğdayların piyasada kaç liradan alınıp satılacağını daha da önemli bir hale getirdi.

Ukrayna elindeki 22 bin ton buğdayın Rus ablukası nedeniyle dış pazarlara sevk edilemediğini açıklarken devlet başkanı Zelenskiy, "Temmuz geldiğinde ne demek istediğim anlaşılacak. Kıtlık ve kaos bir arada gelecek" dedi.

Öte yandan dünyanın en büyük buğday üreticisi Hindistan ülkedeki iç talebe cevap verilemeyeceğini öngörerek buğday ihracatını yasakladı.Tüm bu gelişmeler ışığında TMO henüz buğday alım fiyatını açıklamadı. TMO'nun açıklamadığı buğday fiyatlarına ilişkin ilk haberse Ege'den geldi.

Buğday da 2022 alım taban fiyatı açıklandı! TMO ya sürpriz yaptı 7 liraydı...Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.