16 / 08 / 2022

Bulut İnşaat'tan flaş açıklama!

Bulut İnşaat'tan flaş açıklama!

Bugün internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada Esenyurt'taki imar sorununun sıkıntılara neden olduğunu ve bu imar krizinden etkilendiklerini belirten Bulut İnşaat tapuları en kısa sürede dağıtmaya başlayacağını belirtti.
Bulut İnşaat bugün internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada tapuları dağıtmaya başlayacağını belirtti. Esenyurt'ta toplam 8 adet projesinin bulunduğunu söyleyen Bulut İnşaat Esenyurt'taki imar sorununun sıkıntılara neden olduğunu ve bu imar krizinden etkilendiklerini belirtti.İşte Bulut İnşaat'tan yapılan o flaş açıklama:


Değerli üyelerimiz ve saygıdeğer takipçilerimiz;

Herkesin malumu Esenyurt'ta toplam 8 adet büyük projemiz varken Esenyurt Danıştay’ın imar planlarını iptal etmesinden sonra yaklaşık iki yıl imarsız kalması Esenyurt'ta büyük sıkıntılara neden oldu. Esenyurt'taki inşaat firmaları için ve binlerce müşteri için iki yıl huzursuzluk olmuş, binlerce müşteri yatırım yapmaktan vazgeçmiştir. Bunun sonucunda onlarca inşaat firması Esenyurt'ta iflas etmiş, ofislerini kapatmıştır. İnşaatları Esenyurt Belediyesi kontrolünde kayyuma devretmek zorunda kalmıştır. Malum Dünya'da ve Türkiye'de ekonomik kriz hat safhada. Böyle bir ekonomik kriz tabiki bizi de etkiledi. Böyle bir imar krizi bizi de etkilemiştir.

Bulut İnşaat bu krizleri iyi yönetmeye çalışmıştır. Çok şükür hala işimizin başındayız. Müşterilerimizi ve taşeronlarımızı mağdur etmeden işlerimizi teker teker bitirip teslim etmeye çalışıyoruz.


Evviva Residence'yi teslim ettik tapularını da dağıttık.

Evviva Home projemizi en geç yılbaşına kadar ‘da oturuma açacağız ve tapuları dağıttık.

Evviva Millenium projemizi Eylül ayı sonu (bayram sonrası) oturuma açacağız ve tapularını dağıtacağız.

Evviva Gümüş City projemiz yavaş ilerlese de bu ekonomik kriz de devam ediyor. Yılbaşından sonra çok yoğun çalışmaya başlayacağız. 2016 yılında bu projemizi teslim edeceğiz.

Evviva Yaşam Merkezi projemizi çok yakın bir zamanda tekrar taşeron firmaları projeye başlayacak hızlı ve yoğun çalışmayla 2016 da teslim edeceğiz. Bu projede İhsan Yemişçi nin tapularımızı verememesi işimizi engelliyor. Çok yakında hukuk karar verecek mahkeme bitecek Kasım ayına kadar netleşecektir. Üyelerimiz İhsan Yemişçi ‘ye itibar etmemelidirler. Şahsım için ne söylüyorsa aslında kendini anlatıyor.

Evviva Tower, Evviva Gold, Evviva Queen projelerimizi imar eksikliğinden dolayı iptal ettik ve bu projelerdeki üyelerimizi bitirdiğimiz ya da bitirmek üzere olduğumuz projelerimizi yönelterek telafi ediyoruz veya paralarını iade ediyoruz.Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com