Bulvar İstanbul'a Kule etabı geliyor!

Bulvar İstanbul'a Kule etabı geliyor! Bulvar İstanbul'a Kule etabı geliyor!

Emlak Konut GYO hasılat paylaşımı projeleri arasında ilk altı ayda 628 konut satışıyla şampiyon olan Bulvar İstanbul'a Kule etabı geliyor. Projedeki kule Başakşehir'in ilk rezidansı olacak...Emlak Konut GYO hasılat paylaşımı projeleri arasında ilk altı ayda 628 konut satışıyla şampiyon olan Bulvar İstanbul'a Kule etabı geliyor. Projedeki kule Başakşehir'in ilk rezidansı olacak.İstanbul'da son yılların hızlı ve planlı gelişen bölgelerinden Başakşehir'de yükselen Bulvar İstanbul projesinde ilk etapta yer alan bin 555 konutun satışında sona yaklaşıkken, Bulvar İstanbul İş Ortaklığı Başakşehir'in ilk kule rezidansmın temellerini atmaya hazırlanıyor. Peşpeşe Emlak Konut GYO hasılat paylaşımı projeleri arasında satış şampiyonu ünvanını koruyan Bulvar İstanbul projesi, Emlak Konut'un 2014 ilk yarıyıl hasılat raporuna göre, ilk 6 ayda 638 konut satışıyla ilk sırada yer almıştı. 


Erken teslim sözü Bulvar İstanbul İş Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Aydoğan, Bulvar İstanbul'da satışların başladığı 2013 yılı Kasım ve Aralık aylarında 472 konut satıldığını hatırlatarak, "2014 yılının ilk 6 aymda eklenen 628 adet konut ile projede daire satışlarında toplam bin 100 adete ulaşılmıştı. Bugün itibarıyla ise satılan konut adedimiz bin 200" diye konuştu. Bu rakamın satış oranı olarak yüzde 80'e denk düştüğüne değinen Bilal Aydoğan, metrekare fiyatı 2 bin 700 TL civarında olan kalan dairelerinde hızla tükeneceğini öngördüklerini anlattı. Sözleşmede projenin teslim tarihinin 2017 yılı olmasına rağmen, Bulvar İstanbul'da - daireleri sahiplerine erken teslim etmeyi hedeflediklerinin altını çizen Aydoğan, daireleri 2016'nın 3'üncü çeyreğinde teslim etmeyi planladıklarını açıkladı. 


Başakşehir'in ilk rezidansı Bilal Aydoğan, Bulvar İstanbul'da konut satışlarının tamamlanmak üzere olduğunu, iki ay içerisinde Başakşehir'i ilk kule ve rezidans projesiyle tanıştırmak için çalışmalara hız verdiklerini anlattı. Rezidans projesinde alışılmışın dışmda Başakşehir'in profiline uygun olarak küçük dairelerin yerine sadece 3+1 ve 4+1 dairelerin yer alacağını kaydeden Aydoğan, 'Kule için bugünden yoğun bir talep var. Başakşehir'de yaşayanlar yaşam standartlarını yükseltmek istiyor. Şu ana kadar yüzde 50 talep oldu ve en çok talep ise 4+1 dairelere" diye konuştu. 


Sırada ticari alanlar var 


Bilal Aydoğan Bulvar İstanbul projesindeki ticari alanların da 3-4 ay içinde ihale yöntemiyle satışa sunulacağını belirterek, "Temelleri atüan 2 bin 682 yatak kapasiteli en görkemli hastane kampüsü Başakşehir Şehir Hastanesi Bulvar İstanbul'un karşısında yer alıyor. Yapımı süren 3'üncü köprü bağlantı yolu, Atatürk Olimpiyat Stadı ve Olimpiyat metrosu ile aynı lokasyonda yer alması Bulvar İstanbul'daki ticari alanları değerli kılıyor," açıklamasında bulundu. 


Posta