Burdur Belediyesi'nin imar planı değişikliğine tepki!

Burdur Belediyesi'nin imar planı değişikliğine tepki! Burdur Belediyesi'nin imar planı değişikliğine tepki!

AK Parti Burdur İl Başkanı Mengi, Burdur Belediye Başkanı Ercengiz'in yeni sanayi bölgesindeki yakınlarına ait olduğu iddia edilen bir arazinin imar planını değiştirerek rantsal kazanç sağladığını öne sürdü...AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in yeni sanayi bölgesindeki yakınlarına ait olduğu iddia edilen bir arazinin imar planını değiştirerek rantsal kazanç sağladığını iddia etti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Burdur İl Başkanı Mengi, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Belediye Başkanı Ercengiz'in mülkiyeti akrabalarına ait bir arazinin belediye meclisi kararıyla imar planını değiştirdiğini söyledi.

Mengi, kararın rantsal kazanca yol açacağından yargıya taşıdıklarını bildirerek, Konya Bölge İdare Mahkemesinin Isparta İdare Mahkemesince lehte verilen kararı bozarak bilirkişi atadığını ifade etti.

Mengi, "Akıl almaz rantsal imar düzenlemesi şehrimizde, siyasi yelpazede ve iş dünyasında infial oluşturmuş, partisinin tabanında da ciddi rahatsızlıklara sebebiyet vermiştir" dedi.

Mengi, Burdur'un tarihinde ilk defa rantsal kazanç sağlayacak bir düzenleme yapıldığını söyledi. Mengi, sözlerine şöyle devam etti;

"Yeni rantsal düzenlemede adacıkların emsalleri 0.75 -1.20 olarak arttırılmış. Aynı zamanda bölgenin siluetini bozacak şekilde yükseklikler 7.50 ile 9 metreye yükseltilmiştir. 2014'te seçim vaatlerinin hiçbirini yerine getirmeyen, şehrin imarına ve gelişmesine katkı sağlamayan Ali Orkun Ercengiz kendi gelişim planını rantsal düzenlemeyle uygulamıştır. Yargı kararının sonucu ne olursa olsun bu düzenleme vicdanları yaralamıştır."