16 / 08 / 2022

Bursa Hamitler Hizmet Binası törenle açıldı!

Bursa Hamitler Hizmet Binası törenle açıldı!

Bursa’da modern ve planlı şehirleşmenin yükseldiği Hamitler Mahallesi’nde Osmangazi Belediyesi tarafından yeniden inşa edilen hizmet binası ve cami çevre düzenlemesi gerçekleşen törenle hizmete açıldı.Bursa Osmangazi Belediyesi’nin Hamitler’e kazandırdığı yeni hizmet binası düzenlenen törenle hizmete açıldı. Binanın içeriside muhtarlık, çay ocağı, spor kulübü, eğitim salonu, bay, bayan ve engelli tuvaletleri bulunuyor. Hamitler Hizmet Binası'nın açılışına AK Parti Bursa Milletvekili Muhammed Müfit Aydın, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

“BU BÖLGEDE GÜZEL BİR ŞEHİRCİLİK ÖRNEĞİ ORTAYA ÇIKARDIK”

Açılış töreninde açıklamalarda bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, pazar alanları, otoparklar, sosyal tesisler ve hizmet binaları ile mahalleleri yaşanabilir hale getirdiklerini söyleyerek, Hamitler Mahallesi’nin de yaptıkları yatırımlarla hızla geliştiğini sözlerine ekledi. Bursa’nın en güzel şehircilik örneğinin Hamitler’de ortaya çıktığını belirten Dündar, “Hamitler, 150 haneden 150 bin nüfusa ulaştı. Buradan 3-4 tane mahalle doğdu. Bu bölgede güzel bir şehircilik örneği ortaya çıkardık. Göreve geldiğimiz günden itibaren bu bölgede planların uygulanmasına gayret sarf ettik. Neticesinde modern Hamitler’i ortaya çıkardık. Birçok sosyal donatı alanı, parklar, okullar, pazar alanları kazandırdık. Sadece bu bölgede 45 bin daireye oturma izni verdik. Bu planlı şehircilik bütün Osmangazi’ye yansıdı ve 10 yılda 300 bin kişilik modern bir şehir inşa ettik. Şehirleşmek demek sadece bina yapmak değildir. Çöküntü olan binaları ortadan kaldırıp meydanları ortaya çıkarmak, parklar yapmak da dönüşümün başka bir boyutunu oluşturuyor” dedi.

“MODERN HAMİTLER’İ İNŞA ETTİK”

Birbirinden farklı ve her biri alanında en iyi olan projelerle Hamitler’in gelişen Bursa’nın örnek mahallelerinden biri olduğunu sözlerine ekleyen Dündar, “Burada yaptığımız yenileme çalışması ile cami çevresini düzenledik. Muhtarlık, spor kulübü odası, OSMEK kurslarımızın yer alacağı çok amaçlı salonu, sosyal alanları, kafeteryası ile modern bir hizmet binası inşa ettik. Yeni hizmet binamız ve cami çevre düzenlememiz de vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Burada modern Hamitler’i kurduk ama eski komşuluğu unutmayalım. Yapılan hizmet hayırlı olsun. Rabbim burada güzel hizmetler yapmayı, güzel vakit geçirmeyi nasip etsin” açıklamasında bulundu.