Bursa İnkaya Köyü turizm merkezi olacak

Bursa İnkaya Köyü turizm merkezi olacak Bursa İnkaya Köyü turizm merkezi olacak

Uludağ eteklerindeki İnkaya köyü, Osmangazi Belediyesi tarafından turizm merkezi haline getirilecek.Bursa İnkaya Köyü'nde 600 yıllık tarihi çınarlar bulunuyor.

Daha önce İnkaya çınarının bakımını yapıp köye 15 yataklı lüks bir misafirhane kazandıran Osmangazi Belediyesi, şimdide ikinci hizmet binasını hizmete sokuyor. İki kat olarak inşaa edilen binanın birinci katı muhtarlık binası ve turist lavaboları, ikinci katı ise çok amaçlı salon olarak kullanılacak. Diğer yandan köyün cadde ve sokaklarını elden geçiren Osmangazi Belediyesi, köy içerisindeki 3 bin 875 metrekare yolu asfaltladı.

Yaklaşık 500 bin YTL yatırım yapılan İnkaya Köyü'nün turizm merkezi haline getirmeyi planladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Recep Altepe, "2007 yılında köye 15 yataklı lüks bir misafirhane kazandırdık. Köylünün kullanımı için 2. hizmet binasının temelini geçtiğimiz günlerde attık. Şu anda bitme aşamasında. Toplam 210 metrekare inşaat alanında bulunan binayla köylülerin kına ve düğün gibi mutlu günleri burada yapılabilecek. Diğer yandan muhtarımız daha rahat ortamda çalışabilecek. Bursa'ya gelen herkes ulu çınarı ziyaret etmeden ayrılmıyor. Özellikle Arap turistlerin uğrak yerlerinden biri durumunda. İnkaya bizim için önemli bir turizm merkezi, yatırımlarımız devam edecek" dedi.

Olay Gazetesi