25 / 03 / 2023

Bursa Karacabey'de harabe evlerin yıkımı sürüyor!

Bursa Karacabey'de harabe evlerin yıkımı sürüyor!

Karacabey Belediyesi, ilçe merkezinde bulunan ve viraneye dönmüş kullanılmayan ve müteahhit tarafından yıkılıp yeni binanın yapılmasını bekleyen müstakil evlerin, mahallelileri rahatsız etmesi üzerine harekete geçti....
Bursa'nın Karacabey ilçesinde belediye ekipleri, ilçe içerisinde yer alan eski ve kullanılmayan harabe evlerin yıkım çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle şehir içerisinde, sokak aralarında kullanılmayan eski evlerin mahalle sakinlerini huzursuz ettiği ve akşamları kimliği belirsiz kişilerce çeşitli amaçlarla kullanılmasının aileleri rahatsız etmesi üzerine soruna el atan belediye ekipleri söz konusu tespit edilen evlerde gerekli işlemlerin yapılmasının ardından hiç zaman kaybetmeden yıkımı gerçekleştiriyor. 


Karacabey Belediye Başkanlığı Destek Hizmetler Müdürlüğü Ekipleri, ilçe merkezinde bulunan ve viraneye dönmüş kullanılmayan ve müteahhit tarafından yıkılıp yeni binanın yapılmasını bekleyen müstakil evlerin, mahallelileri rahatsız etmesi üzerine harekete geçti.


Sokakların içerisinde kalmış eski ve müstakil kullanılmayan evlerin kimliği belirsiz kişilerce geceleri çeşitli amaçlarla kullanılması, söz konusu evlerin olduğu mahallelerde ortak sorun olarak gündeme geliyordu. Zaman zaman bu evlerde çıkan yangınlarda, mahalle sakinlerinin bir diğer tedirginlik duyduğu konuydu. Gelen şikayetler üzerine çalışma başlatan belediye ekipleri, ev sahipleri ile diyaloğa geçerek evlerin yıkımını bizzat üstleniyor.


Başkan Koç konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bizler bu duruma elbette göz yumamazdık. Bu yeni bir şey değil. Göreve geldiğimiz günden beri, ev sahipleriyle diyaloğa geçebildiğimiz yerlerde bizler bunu hep yaptık. Böylelikle kötü amaçlarla kullanılan bu yerleri ortadan kaldırmış oluyoruz. Yaratılan açık alanları kimse bu gibi olumsuz amaçlarla kullanamıyor. Bu durumdan mahalleliler de memnun kalıyor. Buradan bir kez daha duyurmuş olalım. Bu tarz viraneye dönmüş ve şehir içinde kalmış eski evlerin sahipleriyle diyaloğa geçildiği takdirde yıkımı en kısa sürede gerçekleştiriyoruz. Bize bu anlamda müracaatta bulunabilirler.” şeklinde konuştu.


Vatandaşlarsa bu evlerin mahallelerde adeta bir parazit olduğunu ve kötü niyetli insanlar tarafından kullanıldığına dert yanarak, "Yeni inşaat için müteahhit tarafından alınana kadar dökülerek yıkılmasını beklemektense, bunu başımıza dert açmadan yapmak en güzeli. Başkana bu duyarlılığından ötürü teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verdi.


Malatya Gerçek
Geri Dön