Saathane'de tarihi dokunun ortaya çıkarılması için yıkımlar sürüyor!

Saathane'de tarihi dokunun ortaya çıkarılması için yıkımlar sürüyor! Saathane'de tarihi dokunun ortaya çıkarılması için yıkımlar sürüyor!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi dokuyu ortaya çıkartmak için geliştirilen ve 7 bin 900 metrekare bir alanda uygulanacak olan " Saathane Projesi " kapsamında yıkımlar sürüyor...
Samsun'da tarihi dokuyu ortaya çıkartmak için Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan "Saathane Projesi" kapsamında yıkımlar devam ediyor.


Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi dokuyu ortaya çıkartmak için geliştirilen ve 7 bin 900 metrekare bir alanda uygulanacak olan "Saathane Projesi" kapsamında yıkımlar sürüyor.


Yıkımların 1 ay içinde biteceğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 15 milyon TL'lik bir kamulaştırmayla yapılacak olan projenin tamamlanmasının ardından Saathane Meydanı'nın tarih ve turizm alanı haline geleceğini kaydettiler.


Buğday Pazarı Caddesi, İhsaniye Sokak, Patlıcan Pazarı Sokak, Eski Telgrafhane Sokak, Çarıkçılar Sokak, Balık Pazarı Sokağı'nı kapsayan proje kapsamında 55 adet yapı yıkımı gerçekleştirilmiş olacak.Malatya Gerçek