Altındağ'da park yapmak için yıkımlar tamamlandı!

Altındağ'da park yapmak için yıkımlar tamamlandı!

Kısa bir süre önce Altındağ'da 7 mahalleye 7 dev park yapılacağı müjdesini veren Başkan Tiryaki "Altındağ'da yıkmadan bir şey yapmak mümkün değil. Altındağ'da park yapmak için yıkımlar tamamlandı.


Altındağlıların  aileleri ile birlikte hoş vakit geçirebilecekleri, şehrin gürültüsünden ve iş stresinden kurtulup nefes alabilecekleri alanlara büyük önem veren Altındağ Belediyesi, gerçekleştireceği park projeleri için yıkımlarını tamamladı. 


Kısa bir süre önce Altındağ'da 7 mahalleye 7 dev park yapılacağı müjdesini veren Başkan Tiryaki "Altındağ'da yıkmadan bir şey yapmak mümkün değil. İmar planlarını tamamladığımız bölgelerde sosyal donatı, park, okul gibi alanların üzerinde hep gecekondular var. Öncelikle bu gecekonduların yıkımını tamamlamamız gerekiyor. Yapacağımız 7 dev park için de yüzlerce gecekondu yıkmamız gerekti. Kararlı tavrımızla yıkımlarımızı tamamladık. Park inşaatları hızla başladı. Altındağ'a ve Altmdağlılara hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi. 


Altındağ Belediyesi gerçekleştirdiği park projeleri üç ilçeye değer katmaya devam ediyor. 

2004 yılından bu yana ilçeye 30 park kazandıran Altındağ Belediyesi, 7 dev park daha yapmak için gereken ilk aşamayı başarıyla tamamladı. Parkların alanlarını belirleyen ve ihale sürecini tamamlayan Altındağ Belediyesi, inşaatların başlaması için bölgedeki yıkımlarını bitirdi. 

Parklar tamamlandığında Altındağ'a 94 bin 530 metrekare daha yeşil alan kazandırılmış olacak.


Ankara Son Söz