Bursa Karacabey'de sosyal tesis yapılıyor!

Bursa Karacabey'de sosyal tesis yapılıyor! Bursa Karacabey'de sosyal tesis yapılıyor!

Bursa'nın Karacabey ilçesinde son yıllarda turizm bölgesi olma yolunda hızla yol kat eden Eskikaraağaç Mahallesi'ne Karacabey Belediyesi tarafından sosyal tesisler ve göl çevre yolu yapılıyor.



Eskikaraağaç'a giderek incelemelerde bulunan Başkan Ali Özkan, burada Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürü Yahya Güngör ile bir araya geldi. Özkan, Leylek Köyü'nde gerçekleştirmeyi planladıkları projelerden bahsederek, "10 yıldır üvey evlat muamelesi gören Leylek Şenliklerini aldık, 3güne yayılmış bir festival haline getirdik. Köy meydanı ve iç sokaklarında ciddi anlamda bakım ve onarıma giderek evlerin büyük bir kısmının dış cephesinde gerekli tadilat çalışmalarını tamamladık. Boyanarak köye renk katmalarına yardımcı olduk. Köy içerisinden gölün kıyısına inen patikalara vatandaşların ve turistlerin kullanabilmesi için merpenler yaptık. Ve en önemli işlerimizden birisi köyün göl kıyısına taşınabilir duba sistemiyle bir iskele kurduk. Bu sayede hem göl içinde gezinti hem de mahalle sakinlerinin balıkçılıkta kullanabilecekleri bir iskele sağladık. Yakında göl kıyısında ki çevre yolunu yürüyüş yolu haline getiriyoruz. Son olarak geniş kapsamlı bir tesis ile bu köyü Bursa'nın cazibe merkezi haline getireceğiz. Ve bu projemizin sonuç alması yılları bulmayacak göreceksiniz. Yakın tarihlerden bahsediyorum" dedi. 


Başkan Ali Özkan Bölge Müdürü Yahya Güngör ve Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ile köy içerisindeki Milli Parklara ait binayı ve okul bahçesini gezerek sosyal tesisin olması muhtemel yerlerini inceledi. Köyde yapılacak bu yatırımlarda Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü ile bir arada olacaklarını ifade eden Özkan, "Köyün mevcut duruma gelmesinde Bölge Müdürlüğümüzün önemli emekleri var. Burada güzel bir tesis yaptılar ve köyün içeriğini zenginleştirdiler. Artık birlikte hareket etme, hizmet ve işleyişi daha üst seviyelere çıkarma zamanı diye düşünüyoruz. Sağ olsun tüm kurum müdürlerimiz bu konuda birliktelikten ve bölgeye faydalı olmaktan yana. Turizm yönünden burası büyük bir ivme yakalamış durumdadır. Ve bu giderek artacaktır" ifadelerine yer verdi. 


Başkan Özkan, köyle ilgili düşünülen proje detaylarını önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacaklarını duyurdu. 


Yenişehir Alternatif