Bursa Maksem'e huzurevi inşa ediliyor!

Bursa Maksem'e huzurevi inşa ediliyor! Bursa Maksem'e huzurevi inşa ediliyor!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte, Bursa’nın köklü ailelerinden olan Gökçen Ailesi tarafından Maksem Ali Paşa Mahallesi’nde yaptırılan huzurevi inşaatında incelemelerde bulundu.
Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı bir geleceğe taşıyan hizmetlere imzasını atan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte, Bursa’nın köklü ailelerinden olan Gökçen Ailesi tarafından Maksem Ali Paşa Mahallesi’nde yaptırılan huzurevi inşaatında incelemelerde bulundu.


Bursa’da sürdürülen çalışmalara kent dinamiklerinin desteğinin önemli olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Bursa’nın tüm bölgelerinde tarihi dönemleri geleceğe taşıyoruz. Bir yandan külliyeler ayağa kalkarken, bir yandan tarihi bölgelerde bulunan eserlerimiz de tekrar düzenleniyor, yeni işlevler kazandırılarak Bursa’ya büyük değer katıyor” dedi.


“Tesis, huzurevi olarak hizmet verecek”

Maksem’in de Bursa için çok önemli bir bölge olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Ali Paşa Mahallesi’nde bulunan Valid-i Habib Camii ve çevresi mahallenin önemli noktalarından… Burası, Bursa’nın köklü ailelerinden olan Gökçen Ailesi’nin daha önce mülk sahibi olduğu ve değerli dostumuz Bursa’nın eski milletvekillerinden Memduh Gökçen’in doğduğu evin de bulunduğu bölge. Gökçen Ailesi buraya büyük bir yatırım yapıyor. Çevre binalar da daha önce Vakıflar’dan alındı. Artık buraya güzel bir kompleks gerçekleştiriliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle bir huzurevi olarak hizmet verecek olan tesis, Maksem’e değer katacak. Herşey itinayla hazırlanıyor, inşaat hızla sürüyor” diye konuştu.


Aile yadigârı ayağa kalkıyor

Hayırsever Memduh Gökçen de yaklaşık 300 senelik tarihi olan evlerini restore ettiklerini söyleyerek, “Zamanının en geniş caddesi olan Ebu Şahme Caddesi üzerindeki Veled-i Habib Camii yanında bulunan evimizin bitişiğindeki arsada, bu bina huzurevi olarak yapılıyor. İnşallah hayırlı olur” diyerek hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Memduh Gökçen’in kızı Şükûfe Gökçen ise tarihi evlerinin restorasyonu ve yanında kazandırılan yeni huzureviyle babaannesinin vasiyetinin de gerçekleştirildiğini ifade etti. Gökçen, kompleks bünyesinde sosyal etkinlik mekanı ile tarihi resim ve eşyaların bulunacağı sergi alanının da yer alacağını dile getirdi.Bursa Büyükşehir Belediyesi