Bursa'da 15 fabrika inşa ediliyor! 

Bursa'da 15 fabrika inşa ediliyor! 

Bursa'da pandemiye rağmen yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Kentin Organize Sanayi Bölgeleri'nde 15 fabrika inşa ediliyor.


Bursa'nın istihdam ve ihracat merkezi olan Organize Sanayi Bölgelerinde pandemiye rağmen yatırımlar hız kesmedi. Kentteki birçok OSB'de olduğu gibi, kentin batıya açılan kapısı konumundaki Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde de 15 yeni yatırımın inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Sabah'tan Muharrem Doğantez'in haberine göre; Kentteki birçok OSB'de olduğu gibi, kentin batıya açılan kapısı konumundaki Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde de 15 yeni yatırımın inşaat çalışmaları sürüyor. 

Bursa

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na ilk müracaat dilekçesi 1989 yılında verilen, 90'lı yıllarla birlikte yer seçimi, kamulaştırma ve altyapı çalışmalarının tamamlanması sonrasında yatırımcıların hizmetine sunulan Mustafakemalpaşa OSB, pandemi yılında da büyümeye devam etti. 400 hektarlık alanda Bin 200 çalışanı ile hizmet veren ve 62 adet parselde bugün itibariyle 33 firmanın faaliyet gösterdiği OSB'de, makina, tekstil, gıda ve sağlık ürünleri gibi sektörlerde faaliyet sürdürmesi beklenen toplam 15 fabrikanın inşaatı da hızla devam ediyor. 

ÇEVRE ÖNCELİKLİ SANAYİ 

Mustafakemalpaşa OSB, yatırımcısına, sanayi tesislerinin daha verimli üretim yapabilmesi için ihtiyaç duyulan elektrik, doğalgaz, su, yol ve arıtma gibi hizmetleri en ucuz ve en kaliteli yöntemle sağlıyor. Düzenli bir çevre politikası hazırlanarak Mustafakemalpaşa'daki sanayi yatırımlarına öncülük eden OSB'de 2021 yılında bölgedeki enerji kalitesinin arttırılması için elektrik enerjisi nakil hatlarının da yer altına alınması çalışmalara start verildi.24 saat kesintisiz hizmet veren 2 Bin metreküp/yıllık arıtma tesisinin faaliyete olduğu bölge için yeni yıl ile birlikte su deposu kalitesinin attırılarak iyileştirilmesi için bir 2 Bin metreküplük daha su deposu yatırımı planlandı. Türkiye'nin pandemi sürecini en az hasarla atlatmak için yoğun çaba sarf ettiği bugünlerde, her geçen gün gelişen Bursa'daki OSB'lere yatırımların 2021 yılında da devam etmesi, girişimcilerin Türkiye ekonomisine olan güveninin de bir göstergesi oldu.

Bursa için yeni eylem planı hazırlandı!