Bursa Teoman Özalp Parkı’nda dönüşüm başlıyor!

Bursa Teoman Özalp Parkı’nda dönüşüm başlıyor!Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Bursa Büyükşehir Belediyesi, Hamitler ve Bağlarbaşı Mahallelerine hizmet veren fakat 10 yıldır atıl haldeki amfi tiyatrosu ile günümüzde ihtiyacı karşılayamayan 110 dönümlük Teoman Özalp Parkı’nda dönüşümü başlatıyor.


Bursa’nın yeniden ‘yeşil’ kimliğini kazanması için bir taraftan kente yeni büyük ölçekli parklar kazandırmak için çalışmalar yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi, diğer bir yandan kent merkezindeki mevcut yeşil alanları da günümüz koşullarına göre yeniden düzenliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Hamitler ve Bağlarbaşı Mahalleleri arasında 110 dönümlük alana sahip Teoman Özalp Parkı da bu kapsamda sil baştan inşa edilecek. Yapıldığı 1990’lı yılların başında bölgenin adeta can damarı olan, bünyesindeki amfi tiyatro ile birçok sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapan Teoman Özalp Parkı’nı eski ihtişamlı günlerine kavuşturmak için Büyükşehir Belediyesi tarafından düğmeye basıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da parkı gezip, atıl haldeki amfi tiyatrodan oturma gruplarına kadar tüm parkı detaylarıyla denetledi. Bursa Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Gümüşsoy ve Hamitler Mahallesi Muhtarı Hüsamettin Aşkın’ın da eşlik ettiği inceleme gezisi sırasında parktaki vatandaşlarla da bir araya gelen Başkan Aktaş, bölge halkının parkla ilgili taleplerini dinledi.

Yeniden yıldızı parlayacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Teoman Özalp parkıyla ilgili hazırlattıkları bir proje olduğunu fakat uygulama öncesi bölgenin ihtiyaçlarını tespit etmek amacıyla hem muhtarlar hem de vatandaşlarla istişareler yaptıklarını belirtti. Gelen talepler doğrultusunda hazırlattıkları projede revizyona gideceklerini söyleyen Başkan Aktaş, “Öncelikle 10 yıldır kullanılmayan amfi tiyatroyu yıkıyoruz. Yine bu ihtiyacı giderecek farklı konseptleri ortaya koyacağız. Bu park tabir yerindeyse yeniden bölgenin yıldızı olacak. Kısa sürede revize projemizi bitirip, ondan sonra da imalata başlamak istiyoruz. Bu güzel parkın kazandırılması noktasında geçmişte hizmet etmiş büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. Park yaklaşık 10 yıldır atıl durumda. Büyükşehir olarak temizliğini ve güvenliğini yapıyoruz ama yeterli değil. Ciddi bir yenileme ve günün şartlarına uygun bir revizeye ihtiyacı var. Bunu da inşallah en kısa zamanda çok güzel, modern bir projeyle ortaya koyacağız. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Gümüşsoy ve Hamitler Mahallesi Muhtarı Hüsamettin Aşkın da iki mahalleyi de yakından ilgilendiren parka yapılacak çalışmalar sebebiyle Başkan Aktaş’a teşekkür etti.