Bursa Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri yeni stadı inceledi!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri yeni stadı inceledi! Bursa Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri yeni stadı inceledi!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) inşaat komitesi üyeleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden 45 bin kişilik yeni stadyumda gelinen son aşamayı yerinde inceleme fırsatı buldu...



Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) inşaat komitesi üyeleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden 45 bin kişilik yeni stadyumda gelinen son aşamayı yerinde inceleme fırsatı buldu. 


İnşaat sektöründe faaliyet gösteren BTSO meslek komitesi üyeleri, FİFA ve UEFA kriterlerine göre inşa edilen Büyükşehir Belediyesi Stadyumu'nu gezdi. BTSO üyelerine, yetkililer tarafından brifing verildi. Ardından da meslek komitesi üyeleri, stadyum çalışmalarındaki son aşamaları inceledi. BTSO Meclis Üyesi ve BTSO İnşaat Konseyi Yöneticisi Ali Tuğcu, "Büyükşehir Belediyesi Stadyumu gibi önemli yapılarda yapım süreçlerinin incelenmesi ve bilgi paylaşımı, inşaat sektörü açısından son derece faydalıdır. Böyle bir projenin ve teknik olarak önemli olan membran sistemli çatının uygulanmasında yerel imkanlardan da yararlanılıyor olması, Bursa'mızın potansiyeli hakkında bize fikir vermektedir. İnşaat firmalarımızın ve teknik elemanlarımızın yurt dışında katma değeri ve teknolojisi yüksek işler üstlenmesi sektör açısından önemli bir özellik taşıyor. İnşaat komitelerinin üyeleri olarak, bizlere stadyumda inceleme imkanı sunan Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne ve yüklenici firma yetkililerine teşekkür ederiz" dedi. 

Bursa Büyükşehir Stadyumu'nun çatısı Bursaspor'un simgesi olan 'timsah' görünümünde olacak. 6 kat olarak 179 bin 611 metrekare betonarme inşaat alanı içeren Stadyum, 8 bloktan oluşuyor. 45 bin seyirci kapasiteli Stadyuırı'da kapalı otopark, 652 araç ve 2 otobüse hizmet verebilecek şekilde inşa edildi. Ayrıca toplam bin 562 araç ve 256 otobüse hizmet verecek 96 bin 151 metrekare otopark alanı da oluşturulacak. Toplam 4 bin 484 metrekare alana sahip 72 adet locanın bulunacağı stadyumda 60 adet turnike ve 84 adet stat giriş kapısı yer alacak.


Bursa da Meydan