Bursa'da 12.8 milyon TL'ye satılık arsa!

Bursa'da 12.8 milyon TL'ye satılık arsa! Bursa'da 12.8 milyon TL'ye satılık arsa!

Bursa ili Nilüfer ilçesi Özlüce Mahallesinde yer alan arsa vasıflı taşınmaz 12 milyon 802 bin 40 TL bedel ile icradan satışa çıakrıldı. 

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Bursa ili Nilüfer ilçesi Özlüce Mahallesinde yer alan arsa vasıflı taşınmaz 12 milyon 802 bin 40 TL bedel ile icradan satışa sunuldu.

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın özellikleri : Bursa ili Nilüfer ilçesi Özlüce Mahallesinde kain tapunun 2316 Ada,1 Parsel 6.401,02 m2. miktarlı taşınmazın batısında 416. sokak, güneyinde ve doğusunda 415.sokak, sokaktan sonra Koray Spor Halı Sahası ve park alanı bulunan gelişmiş bir bölgede, boş arsa konumunda ve her türlü Belediye alt ve üst yapı hizmetleri mevcuttur.

 

Kıymeti : 12.802.040,00 TL
1. Satış Günü : 26/01/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 21/02/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : BURSA 1.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

 

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir

6-Satış ilananın hissedarlardan EROL İKİZLER, MELİHA BÜYÜK FİLİZ, İSMAİL ACAR, ŞABAN YILDIZ, SAİME ERSÖZ, MÜMİN RODOPLU, İSMET MERT, CEMİLE KAYA, ESMA ADIGÜZELLER, SİNAN KAYA, ARİF ERSÖZ,GÜLHANIM DEDE, KEMAL AKÇA, FATMA SARI, GÖNÜL KAYA, RECEP KÖSE, AHMET ER, YURDAGÜL GÜLEREN, AYKUT GÜLEREN, ŞEBNEM GÜLEREN ve SELMA ELMAS TURGUT'un adreslerine hiçbir şekilde ulaşılamadığından, 7201 Sayılı Tebligat Kanunu'nun 28 ve devamı maddeleri gereğince, ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 (Onbeş) gün sonra tebliğ edilmiş sayılacağı hususu değerlendirilerek ilanına, süre sonunda tebliğ edilmiş sayılmasına karar verilecektir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/46 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/11/2017

pus