Bursagaz'ın yeni yönetim binasının temeli atıldı!

Bursagaz'ın yeni yönetim binasının temeli atıldı! Bursagaz'ın yeni yönetim binasının temeli atıldı!

Törende konuşan Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, 2004 yılından bu yana pek çok ilke imza attıklarını, sektöre öncülük eden uygulamaları yenilikçi bakış açısıyla gerçeğe dönüştürdüklerini söyledi...Bursagaz'ın yeni yönetim binasının temeli düzenlenen törenle atıldı. Törende konuşan Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, 2004 yılından bu yana pek çok ilke imza attıklarını, sektöre öncülük eden uygulamaları yenilikçi bakış açısıyla gerçeğe dönüştürdüklerini söyledi.


Bursagaz'ın yaşayan değerlerinin entegrasyonunun bir parçası olduğunu belirten Tola, "Bu amaçla inşaatına karar verilen yönetim binamız teknik özellikleriyle hem şirketimizi ve grubumuz EWE'yi hem de şehrimizi ileri seviyelere taşıyacak bir markanın yansıması olarak planlanmıştır" diye konuştu.


Tola, yapımına başlanan bina hakkında şu bilgiyi verdi:


"Müteahhitliğini Akrapol İnşaat'ın üstlendiği binamızın saha çalışmalarına haziran ayında başladık. Şirket ve şehir ihtiyaçlarına göre özel tasarlanmış projede sağlamlık, güvenilirlik ve inovasyona önem verdik. Sağlam bir temelle şirketimizin geleceği üzerine kurguladığımız strateji ile tasarladığımız yönetim binamız, her yönüyle kurumsallığı temsil edecek şekilde inşa edilmektedir. Binada temiz enerji, doğalgazdan elektrik enerjisi ve ısı üretebilen modüler yapılı kojenerasyon sistemi kullanılacak. Atık ısıdan istifade eden soğutma sistemi kullanılarak enerji kullanım alanlarının optimizasyonu sağlanacak."


Tola, projenin klasik binalara göre daha sağlıklı, çevreye saygılı, işletme giderleri ile daha ekonomik ve karlı olan, yüksek performanslı binaları tanımlayan, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından verilen LEED 2009 – New Construction sertifikasını "gold" seviyesinde almaya aday bir proje olduğunu sözlerine ekledi.


EWE Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. William Schouber ise Bursagaz için tarihi bir gün olduğunu, burada olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.


Yeni yönetim binasının hayata geçirilmesi için Almanya’da birçok kişi ile görüştüklerini kaydeden Schouber, binanın özellikle depreme karşı dayanıklı olmasına dikkat ettiklerini belirtti.


Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç de her geçen gün değişen ve yıldızlaşan Bursa'ya yapılan bu yatırımdan dolayı EWE AG'ye ve Bursagaz'a teşekkür etti. 


Konuşmaların ardından yeni yönetim binasının temeli atıldı.


AA