Büyükçekmece Gölmahal Evleri'nde 4.5 milyon TL'ye icradan satılık villa!

Büyükçekmece Gölmahal Evleri'nde 4.5 milyon TL'ye icradan satılık villa!İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Alkent 2000 Mahallesi, Mehmet Yeşilgül Bulvarı'nda yer alan Gölmahal Evleri'ndeki villa vasıflı gayrimenkul 4 milyon 500 bin TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 


İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Alkent 2000 Mahallesi, Mehmet Yeşilgül Bulvarı'nda yer alan Gölmahal Evleri'ndeki villa vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan villa için  4 milyon 500 bin TL bedel isteniyor.

1 Nolu taşınmaz ; İstanbul, Büyükçekmece, Alkent 2000 Mahallesi, Mehmet Yeşilgül Bulvarı, Gölmahal Evlerinde kain, 224 ada, 10 nolu parselde kayıtlı, bodrum+zemin+1. Kat, 1/38 arsa payına tefrikli (37) nolu Tripleks Meskenin tamamıdır. 

Ana Gayrimenkul : Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde yer alan villalar Gölmahal Evleri olarak adlandırılmıştır. Site güvenlik girişli olup projesinde tenis kortu, basketbol sahası, açık ve kapalı yüzme havuzu, restoran, fitness center, çocuk parkı, süs havuzları, gölet, sosyal tesis ve 24 saat kameralı güvenlik sistemi bulunmaktadır. Site konum olarak; Pelican Hill Evlerinin hemen batısında ve Mev Koleji'nin bitişiğinde yer almaktadır. Kıraç-Tem Bağlantı yoluna 2 km ve D-100 Karayoluna ve Metrobüse 8 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde Alkev ve Mev Koleji, Valle Lacus, Pelican Hill Evleri gibi üst gelir seviyesine hitap eden siteler ve boş parseller bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım Tem Bağlantı yolunandan yapılabilmektedir.

Kıymeti : 4.500.000,00 TL
1. Satış Günü : 13/06/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 13/07/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONUBüyükçekmece Adliye Ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece / İstanbul

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasındabulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, % 18 KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2493 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/04/2018