Büyükçekmece'de hasarlı 9 bina yıkıldı!

Büyükçekmece'de hasarlı 9 bina yıkıldı!Büyükçekmece'de 2019 Eylül ayında yaşanan depremde hasar gören Hilal 86 sitesinde 9 blok kentsel dönüşüm kapsamında yıkıldı.


Büyükçekmece'de beklenen büyük İstanbul depremi öncesinde kentsel dönüşüm çalışmaları aralıksız devam ediyor. Büyükçekmece Belediyesi'nde yer alan habere göre; Büyükçekmece Belediyesi ve vatandaş işbirliğiyle bugüne kadar 25 bin konutun yıkımı tamamlandı. 

Atatürk Mahallesi'nde yer alan ve 2019 yılı Eylül ayındaki 5.8'lik Silivri Depremi ile hasar gören 9 bloklu 54 daireli Büyükçekmece'nin ilk toplu konut projesi olan sitenin de yıkımı gerçekleştirildi. 

Büyükçekmece

“Bölgenin tamamının kentsel dönüşümü gerçekleştirilecektir” 

Konuyla ilgili olarak konuşan Büyükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Kazancı konuyla ilgili olarak, Hilal 86 projesinin Büyükçekmece'nin ilk toplu konut projesi olduğuna dikkat çekerek, “ 90 yılında oturuma geçmiş bir yer burası. Şu anda bu bölgenin kentsel dönüşümü yapılıyor. Şu anda yıkımını gerçekleştirdiğimiz bu adadaki 9 blok 54 daire bulunuyor. Buradaki en önemli olay tüm vatandaşların mutabakatıyla bu yıkım gerçekleştiriliyor. Deprem Türkiye'nin gerçeği Belediye Başkanımız Dr. Hasan Akgün bulduğu bütün sosyal medya imkanlarıyla deprem gerçeğini dile getiriyor. 1 hafta önce Elazığ'da dün akşam da Ankara'da olmak üzere deprem kendini sürekli hissettiriyor. Büyükçekmece'de çok ciddi bir kentsel dönüşüm hamlesi var. Birçok bölgede yıkımlar devam ediyor. Yıkılan binalar deprem yönetmeliği öncesi yıkılmış binalar. Hilal 86 bölgesinde yaklaşık 710 bağımsız bölüm var. 54 dairelik kısımdan başladı. Önümüzdeki günlerde bu bölgenin tamamının kentsel dönüşümü gerçekleştirilecektir” dedi.

Büyükçekmece Akevler Sitesi’nin yıkımı başladı!